Adelajda – AustraliaStudy.pl

Adelaide

Adelaide is South Australia’s vibrant capital city and its economic, educational and cultural hub

Adelajda to stolica Południowej Australii, która regularnie znajduje się w TOP 5 miast najlepszych do życia na świecie. Dlaczego? O to 10 powodów, dlaczego warto wybrać studia w Adelajdzie:

1. Geografia

Miasto ulokowane jest pomiędzy białymi, piaszczystymi plażami na zachodzie, a oddalonymi o zaledwie 20 minut jazdy wzgórzami na wschodzie. Region słynie także z winiarni, a najpopularniejsza z nich to Barossa Valley. Koniecznie pamiętaj więc o kursie Sommeliera!

2. Architektura

Adelajda nazwana została „20-minutowym miastem”, z racji tego, że wszystko czego potrzebujesz, znajduje się maksymalnie w takiej odległości od Ciebie. Miasto zostało „zaplanowane” więc urzec może precyzja, z jaką łączą się ulicę centrum, czy że CBD (centralna część miasta) otoczone są zielonymi polami i parkami, a także centrami rozrywki jak stadion czy zoo. Innym popularnym określeniem na Adelajdę jest „miasto kościołów”, w związku z tym, że te urokliwe obiekty religijne przyozdabiają niemalże każde skrzyżowanie ulic.

architektura-adelaide

3. Miasto przyjazne studentom

W Adelajdzie spotkasz studentów z ponad 150 krajów świata i o różnych podnóżach kulturowych i religijnych. Jako student międzynarodowy otrzymasz darmowy pakiet startowy z informacjami o życiu w Adejaldzie, wydarzeniach na najbliższy rok, jak i gdzie poznać znajomych, praca i zatrudnienie czy wskazówkami, które pomogą Ci w dalszych krokach. Kolejnym argumentem, który potwierdzi, że Adelajda to miasta dla studentów jest fakt, że jako student międzynarodowy otrzymasz zniżki na komunikacje miejską, dostęp do bezpłatnego tramwaju czy autobusów po centrum miasta.

4. Koszty życia

Statystyki pokazują, że w Adelajdzie zaoszczędzisz około 20% w stosunku do Melbourne i Sydney czy 10% w porównaniu z życiem w Brisbane i Perth. Dzięki temu, każdego zaoszczędzonego dolara będziesz mógł wydać na korzystanie z życia studenckiego i atrakcje czekające na Ciebie na Antypodach. Zaoszczędzisz przede wszystkim na zakwaterowaniu oraz na transporcie.

5. Australijskie doświadczenie

Życie w Adelajdzie to kwintesencja australijskiego stylu życia. To mieszanka przepięknych widoków od morza i plaży, przez tętniące życiem centrum, aż po zielone wzgórza, lasy i winiarnie. Wszystkie te miejsca

6. Australia regionalna

Z jednej strony miasto, które zamieszkuje ponad milion mieszkańców, a z drugiej- miejsce gdzie jakiś czas temu zatrzymał się czas. Przechadzając się ulicami centrum, trudno rozpoznać, że jesteśmy w 5 pod względem zaludnienia mieście Australii. Dodatkowo, nie ma tu praktycznie ulicznych korków, które tak prześladują w Sydney czy Melbourne. Na każdym kroku uśmiechają się tutaj ludzie wydobywający z siebie typowo australijskie „G’day” czy „Too easy mate”. Jest to miejsce, gdzie ludzie żyją dużo spokojniej, w obecności natury, kangurów. Teren mimo wszystko ubogo zamieszkały. Trudno się więc dziwić, że rząd dokłada wszelkich starań, aby sprowadzić studentów międzynarodowych oraz wykwalifikowanych pracowników, właśnie w te rejony….

7. Klimat

Charakterystyczną cechą Adelajdy jest jest śródziemnomorski klimat. Można by rzecz, że bardzo zbliżony do europejskiego. Ciepłe lata, chłodniejsze zimny. Oprócz tego występowanie wiosny i jesieni, które w innych częściach Australii bardzo trudno wyróżnić. Stosunkowo niedaleka odległość od pustyni sprawia, że w ciągu doby występują dość duże różnice temperatur, przez co nagrzani dziennym słońcem, możemy schłodzić się chłodnym wiatrem ku wieczorowi.

8. Jakość edukacji

Decydujesz się na studia w Australii? Wybierz jakość. Kursy w Adelajdzie są znakomicie połączone z możliwością zdobycia doświadczenia zawodowego w kierunku kształcenia. Oprócz tego, Adelajda słynie ze spotkań networkingowych podczas których, będziesz miał możliwość poznać ciekawych ludzi i być może własnie tam rozpocznie się Twoja rozmowa kwalifikacyjna? Placówki edukacyjne w Australii są jednymi z najstarszych na tym kontynencie i wykształciły już wielu laureatów nagrody Nobla. Wybierz swój kurs z szerokiej oferty studiów wyższych oraz zawodowych. Jeśli jest jakiś kierunek, który Cię interesuje – na pewno znajdziesz go w Adelajdzie!

9. Delektuj się kuchniami z całego świata

W związku z tym, że co piąta osoba w Adelajdzie to obywatel kraju spoza Australii, uliczne restauracje mają do zaoferowania smaki z niemalże każdego kontynentu globu. Kuchnia tajska, wietnamska, chińska, meksykańska, hiszpańska czy grecka i śródziemnomorska to tylko początek menu. Później, choćby na chwilę zapominając o codziennej diecie, koniecznie wybierz się do europejskich piekarni i ciastkarni na ulicy po deser.

10. Sportowy tryb życia

Adelajda to znakomity przykład miasta, który sprzyja aktywnemu trybowi życia. Ludzie najczęściej wybierają pieszy tryb podróżowania lub urozmaicają go jazdą na rowerze. Na najważniejszych szlakach miejskich można wypożyczyć darmowe rowery. Miasto pełne jest zielonych skwerów, więc grzechem byłoby nie uprawiać joggingu. Adelajda to także centrum sportowe dla wielu sportów, w tym przede wszystkim tych narodowych jak footie, rugby czy krykiet.

Wielu z Was zapewne zapyta, a co z tematem „praca w Adelajdzie”? Podobnie jak w Sydney czy Melbourne wiodącymi branżami w zatrudnianiu osób na wizie studenckiej są „hospitality” (hotele, restauracje, puby) oraz branża budowlana (malowanie, skręcanie mebli, zakładanie połączeń internetowych czy ogólnobudowlanka). Warto dodać, że często niezbędna jest jakakolwiek para rąk, więc doświadczenie nie jest konieczne, a jedynie mile widziane. Kolejnym popularnym sektorem zatrudnienia jest tutaj tzw. „Community Services” czyli opieka nad osobami starszymi, niepełnosprawnymi czy też dziećmi. Jednakże, do podjęcia tej pracy posiadać trzeba choćby minimalne kwalifikacje, a zdobyć je można np. Poprzez edukację w jednym z adelajdzkich college’y.

Chciałbyś wiedzieć więcej?

Skontaktuj się z nami. Chętnie udzielimy dodatkowych informacji o kursach.

//]]> preloader