Szukasz odpowiedzi na pewne pytania dotyczące Australii ?

Bardzo dużo jest powtażających się pytań na temat Australii, stworzyliśmy taką oto listę, która będzie pomocna w uzyskaniu odpowiedzi.

Jeżeli nie ma tutaj odpowiedzi na pytanie, które Cię interesuje po prostu do nas napisz!

Czy potrzebuję specjalnej wizy, żeby studiować w Australii?

Tak. Jeśli chcesz podjąć studia w Australii, musisz aplikować o wizę studencką. Aby otrzymać taką wizę, najpierw musisz zapisać się do jednej ze szkół z zarejestrowanym numerem CRICOS (Commonwealth Register of Institutions and Courses for Overseas http://cricos.education.gov.au/). Musisz również opłacić czesne i otrzymać ze szkoły potwierdzenie przyjęcia (COE, Confirmation of Enrollment) oraz wykupić obowiązkowe ubezpieczenie studenckie (Overseas Student Health Cover).

Kto może dostać wizę studencką?

W zasadzie każdy, kto zdecydyjue sie podjać kurs angielskiego, zawodowy lub studia w Australii. Nie ma limitu wiekowego. Przeszkodą może być długa przerwa w edukacji lub długi okres bez zatrudnienia.

Jak długo trzeba czekać na przyznanie wizy?

Czas oczekiwania na wize studencka może wynieść od 7 dni do 3 miesięcy, srednio okolo 4 tygodni

Jak długo mogę zostać w Australii na wizie studenckiej?

Wszystko zależy od tego, jak długi jest Twój kurs. Wiza jest przyznawana na czas jego trwania plus 1 dodatkowy miesiąc po zakończeniu. Istnieje mozliowść przedłuzenie wizy studenckiej w Australii po ukonczeniu pierwszego kursu na nastepny kurs.

Jakie są koszty studiów?

Australia oferuje ogromny wybór szkół i kursów. Ceny za kursy językowe wachaja sie od AU$170 do AU$450 AUd za tydzień , kursów zawodowych w colegcach od AU$1300 do AU$2500 za 3 miesiace, a studia kosztuja od AU$ 5500 za semestr.

Jaki jest koszt wizy studenckiej do Australii?

Przy pierwszej aplikacji jest to koszt AU$560 dla studenta. Pierwsze przedłużenie wizy to koszt rownież AU$560, ale każde kolejne to koszt $1250.

Jakie są opłaty dla agencji Australia Study?

Nasze usługi są wolne od opłat. Jesteśmy finansowani przez szkoły i te środki pozwalają nam na prowadzenie naszej działalności.

Czy muszę zdać jakiś egzamin z języka angielskiego, żeby studiować w Australii?

Przyjedżajac na Kurs Angielskiego nie muisz znać Angielskiego wogóle. Gdy ubiegasz się o dowolny kurs na poziomie studiów zawodowych (vocational), licencjackich, magisterskich lub doktoranckich, musisz udowodnić, że posługujesz się językiem angielskim na odpowiednim poziomie. College w wiekszości organizują testy online i nie trzeba zdawać egazminu a uniwersytety wymagają profesjonalnych egzaminów z języka angielskiego, takich jak IELTS(Academic),Cambridge lub TOEFL.

Czy przy aplikacji na studia w Australii obowiązuje limit wiekowy?

Nie. Bez względu na wiek możesz się ubiegać o wizę studencką.

Czy mając wizę studencką, mogę pracować?

Tak, jako student masz prawo do pracy w wymiarze 40 godzin na 2 tygodnie w czasie trwania kursu oraz w dowolnym wymiarze podczas swojej przerwy wakacyjnej.

Jeżeli przyjeżdzasz z partnerem to w przypadku jeśli studiujesz kurs Angielskiego, College lub Licencjat to partner moze pracowac 40h na 2 tygodnie przez cały czas, nawet w Twoje wakacje. Jesli jesteś na studiach Magisterskich to od rozpoczęcia studiów, partner może pracować na cały etat.

Jaki jest koszt życia w Australii?

Codzienne koszty utrzymania wliczjąc to transport, mieszkanie i jedzenie wynoszą około AU$350 do AU$450 na tydzień dla pojedyńczej osoby.

Czy łatwo jest znaleźć pracę w Australii?

Wszystko zależy od Twojej znajomości języka angielskiego, doświadczenia, kwalifikacji zawodowych i motywacji. Rynek pracy jest bardzo duży i oferuje wiele stałych oraz tymczasowych stanowisk. Studenci międzynarodowi znajdują swoją pierwszą pracę zazwyczaj w czasie 3 do 4 tygodni.

Który okres w roku jest najlepszy na wyjazd do Australii?

Kursy Angielskiego zaczynają się co Poniedziałek, kursy na collegach co 2-3 miesiące a studia 2-3 razy w roku, więc możesz przyjechać w różnych okresach roku. Powszechnie uważa się, że najlepszy jest czas pomiędzy wrześniem a listopadem – wtedy zaczyna się australijska wiosna i jest sporo ofert pracy przed Świętami Bożego Narodzenia i Nowym Rokiem .

Co to jest IELTS?

Test IELTS (International English Language Testing System) to jeden z egzaminów sprawdzający poziom języka angielskiego. Test weryfikuje umiejętności słuchania, czytania, pisania i mówienia. IELTS jest bardzo popularnym egzaminem w Australii. Wymaga się go m.in. podczas rekrutacji na studia wyższe lub w procesie aplikacji o wizę sponsorowaną lub rezydencką.

Czy IELTS to jedyny akceptowany egzamin przy ubieganiu się o wizy w Australii?

”IELTS jest bardzo popularnym egzaminem, ale nie jedynym akceptowanym. Możesz zdać również: • OET – Occupational English Test, • TOEFL iBT – Test of English as a Foreign Language: Internet-Based Test, • PTE – Pearson Test of English, • Cambridge English: Advanced Level (CAE).

Co to jest OSHC?

OSHC (Overseas Student Health Cover) to obowiązkowe ubezpieczenie studenckie, które musisz wykupić przy aplikacji o wizę studencką. Obejmuje ono koszty leczenia w Australii. Australia Study współpracuje z dwoma ubezpieczycielami NIB https://www.nib.com.au/overseas-students i Allianz https://www.oshcallianzassistance.com.au/ . Aby dowiedzieć sie więcej polecamy wejść na strony tych firm lub napisać do nas.

Jakieś inne pytania?

Śmiało pisz do nas jeżeli wciąż nie uzyskałeś odpowiedzi na nurtujące Cię pytania, jesteśmy tutaj dla ciebie i na pewno postaramy się Ci pomóc rozwiać wszelkie wątpliwości!