FAQ – AustraliaStudy.pl

FAQ

Szukasz odpowiedzi na pewne pytania dotyczące Australii?

Bardzo dużo jest powtarzających się pytań na temat Australii, stworzyliśmy taką oto listę, która będzie pomocna w uzyskaniu odpowiedzi.

Jeżeli nie ma tutaj odpowiedzi na pytanie, które Cię interesuje po prostu do nas napisz!

Czy potrzebuję specjalnej wizy, żeby studiować w Australii?

Tak. Jeśli chcesz podjąć studia w Australii, musisz aplikować o wizę studencką. Aby otrzymać taką wizę, najpierw musisz zapisać się do jednej ze szkół z zarejestrowanym numerem CRICOS (Commonwealth Register of Institutions and Courses for Overseas http://cricos.education.gov.au/). Musisz również opłacić czesne i otrzymać ze szkoły potwierdzenie przyjęcia (COE, Confirmation of Enrollment) oraz wykupić obowiązkowe ubezpieczenie studenckie (Overseas Student Health Cover).

Kto może dostać wizę studencką?

W zasadzie każdy, kto zdecyduje się podjąć kurs angielskiego, zawodowy lub studia w Australii. Nie ma limitu wiekowego. Przeszkodą może być długa przerwa w edukacji lub długi okres bez zatrudnienia.

Jak długo trzeba czekać na przyznanie wizy?

Czas oczekiwania na wizę studencką może wynieść od 7 dni do 3 miesięcy, średnio około 4 tygodni.

Jak długo mogę zostać w Australii na wizie studenckiej?

Wszystko zależy od tego, jak długi jest Twój kurs. Wiza jest przyznawana na czas jego trwania plus 1 dodatkowy miesiąc po zakończeniu. Istnieje możliwość przedłużenie wizy studenckiej w Australii po ukończeniu pierwszego kursu na następny kurs.

Jakie są koszty studiów?

Australia oferuje ogromny wybór szkół i kursów. Ceny za kursy językowe wachają się od AU$170 do AU$450 za tydzień , kursów zawodowych w collegach od AU$1300 do AU$2500 za 3 miesiące, a studia kosztują od AU$ 5500 za semestr.

Jaki jest koszt wizy studenckiej do Australii?

Przy pierwszej aplikacji jest to koszt AU$560 dla studenta. Pierwsze przedłużenie wizy to koszt również AU$560, ale każde kolejne to koszt $1250.

Jakie są opłaty dla agencji Australia Study?

Nasze usługi są wolne od opłat. Jesteśmy finansowani przez szkoły i te środki pozwalają nam na prowadzenie naszej działalności.

Czy muszę zdać jakiś egzamin z języka angielskiego, żeby studiować w Australii?

Przyjedżając na Kurs Angielskiego nie musisz znać Angielskiego w ogóle. Gdy ubiegasz się o dowolny kurs na poziomie studiów zawodowych (vocational), licencjackich, magisterskich lub doktoranckich, musisz udowodnić, że posługujesz się językiem angielskim na odpowiednim poziomie. College w większości organizują testy online i nie trzeba zdawać egzaminu, a uniwersytety wymagają profesjonalnych egzaminów z języka angielskiego, takich jak IELTS (Academic), Cambridge lub TOEFL.

Czy przy aplikacji na studia w Australii obowiązuje limit wiekowy?

Nie. Bez względu na wiek możesz się ubiegać o wizę studencką.

Czy mając wizę studencką, mogę pracować?

Tak, jako student masz prawo do pracy w wymiarze 40 godzin na 2 tygodnie w czasie trwania kursu oraz w dowolnym wymiarze podczas swojej przerwy wakacyjnej.

Jeżeli przyjeżdzasz z partnerem to w przypadku jeśli studiujesz kurs Angielskiego, College lub Licencjat to partner moze pracowac 40h na 2 tygodnie przez cały czas, nawet w Twoje wakacje. Jesli jesteś na studiach Magisterskich to od rozpoczęcia studiów, partner może pracować na cały etat.

Jaki jest koszt życia w Australii?

Codzienne koszty utrzymania wliczając to transport, mieszkanie i jedzenie wynoszą około AU$350 do AU$450 na tydzień dla pojedynczej osoby.

Czy łatwo jest znaleźć pracę w Australii?

Wszystko zależy od Twojej znajomości języka angielskiego, doświadczenia, kwalifikacji zawodowych i motywacji. Rynek pracy jest bardzo duży i oferuje wiele stałych oraz tymczasowych stanowisk. Studenci międzynarodowi znajdują swoją pierwszą pracę zazwyczaj w czasie 3 do 4 tygodni.

Który okres w roku jest najlepszy na wyjazd do Australii?

Kursy Angielskiego zaczynają się co Poniedziałek, kursy na collegach co 2-3 miesiące a studia 2-3 razy w roku, więc możesz przyjechać w różnych okresach roku. Powszechnie uważa się, że najlepszy jest czas pomiędzy wrześniem a listopadem – wtedy zaczyna się australijska wiosna i jest sporo ofert pracy przed Świętami Bożego Narodzenia i Nowym Rokiem.

Co to jest IELTS?

Test IELTS (International English Language Testing System) to jeden z egzaminów sprawdzający poziom języka angielskiego. Test weryfikuje umiejętności słuchania, czytania, pisania i mówienia. IELTS jest bardzo popularnym egzaminem w Australii. Wymaga się go m.in. podczas rekrutacji na studia wyższe lub w procesie aplikacji o wizę sponsorowaną lub rezydencką.

Czy IELTS to jedyny akceptowany egzamin przy ubieganiu się o wizy w Australii?

IELTS jest bardzo popularnym egzaminem, ale nie jedynym akceptowanym. Możesz zdać również:

• OET – Occupational English Test,

• TOEFL iBT – Test of English as a Foreign Language: Internet-Based Test,

• PTE – Pearson Test of English,

• Cambridge English: Advanced Level (CAE).

Co to jest OSHC?

OSHC (Overseas Student Health Cover) to obowiązkowe ubezpieczenie studenckie, które musisz wykupić przy aplikacji o wizę studencką. Obejmuje ono koszty leczenia w Australii. Australia Study współpracuje z dwoma ubezpieczycielami NIB https://www.nib.com.au/overseas-students i Allianz https://www.oshcallianzassistance.com.au/. Aby dowiedzieć się więcej polecamy wejść na strony tych firm lub napisać do nas.

Chciałbyś wiedzieć więcej?

Skontaktuj się z nami. Chętnie udzielimy dodatkowych informacji o kursach.

//]]> preloader