High School w USA – AustraliaStudy.pl

High School w USA

Program High School USA jest programem rządowym prowadzonym od ponad 40 lat. Jest on organizowany przy współpracy z amerykańskimi szkołami i fundacjami, które posiadają zezwolenie Departamentu Stanu oraz rekomendacje CSIET ( The Council on Standards for International Educational Travel).

Program szkoła średnia w USA jest programem wymiany edukacyjno-kulturalnej skierowanym do uczniów i uczennic szkół gimnazjalnych i licealnych, którzy w momencie rozpoczęcia roku szkolnego w USA będą mieć minimum 15 i maksimum 18.5 lat. Na program można wyjechać na jeden semestr (5 miesięcy) lub na cały rok (10 miesięcy).

 • płynność jezyka angielskiego – w mowie i w piśmie
 • nowe, międzynarodowe przyjaźnie – niekiedy na całe życie!
 • zobaczysz nowe miejsca, które wcześniej widziałeś na filmach:)
 • poznasz amerykańską kulturę i zwyczaje- będziesz częścią amerykańskiej rodziny
 • nauczysz się niezależności i odpowiedzialności
 • otworzysz sobie „furtkę” na najlepsze zagraniczne uczelnie
 • wzbogacisz swoje CV co pomoże Ci dostać wymarzoną prace w przyszłości…
 • Jesteś uczniem/uczennicą gimnazjum lub szkoły średniej i w momencie rozpoczęcia roku szkolnego w Stanach będziesz mieć ukończone 15 ale nie więcej niż 18.5 lat. Na rok szkolny 2018-2019 zapraszamy uczniów urodzonych pomiędzy 1 marca 2000 roku a 1 sierpnia 2003 roku (rok szkolny) lub pomiędzy 1 sierpnia 2000 a 15 grudnia 2003 roku (jeden semestr)
 • Zdasz test językowy ELTIS 212 punktów. Test możesz odbyć u nas. Koszt testu to jedynie 50 PLN. Sprawdź swój angielski The ELTIS Practice Test.
 • Nie powtarzałeś/powtarzałaś roku szkolnego w gimnazjum lub szkole średniej, a twoja średnia ocen to co najmniej 3.75
 • Nie ukończyłeś/ukończyłaś jeszcze szkoły średniej w Polsce
 • Twój stan zdrowia oraz kondycja fizyczna pozwala Ci na uczestnictwo w programie oraz odbyłeś wszystkie szczepienia jakie są wymienione w aplikacji programowej
 • Jesteś osobą dojrzałą, zaradną, otwartą na inne kultury świata, posiadasz motywację i odnosisz się z szacunkiem do innych ludzi
 • Twój stan zdrowia oraz kondycja fizyczna pozwala Ci na uczestnictwo w programie oraz odbyłeś wszystkie szczepienia jakie są wymienione w aplikacji programowej
 • Posiadasz paszport ważny minimum 6 miesięcy od planowanej daty powrotu z USA

Dlaczego FOSTER?

Jako jedyni w Polsce współpracujemy z sześcioma renomowanymi fundacjami posiadającymi rekomendacje CSIET – Council on Standards for International Educational Travel. Oznacza to spełnienie warunków programu oraz bezpieczeństwo uczestnika.

Podczas trwania programu uczestnik ma stały kontakt z lokalnym koordynatorem, a w sprawach nagłych – możliwość całodobowego kontaktu z fundacją.
Przed wyjazdem organizujemy spotkanie informacyjne, na którym uczestnik dowie się wszelkich potrzebnych informacji. Dysponujemy szczegółową wiedzą na temat przepisów wizowych, programów wymiany, edukacji poza granicami Polski.
U nas spotkasz się z profesjonalną i miłą obsługą. Chętnie poprowadzimy Cię krok po kroku przez wszystkie etapy aplikacji.
Wszystkie osoby, które chcą wziąć udział w programie lub dowiedzieć się wiecej na temat zasad i kosztów zapraszamy do zapoznania się z opisem poszczególnych fundacji w zakładce Opcje programowe.

Nasi partnerzy to sześć akredytowanych przez Departament Stanu fundacji:

1. NorthWest Student Exchange (NWSE)

2. The Center for Cultural Interchange (CCI)

3. Nacel Open Door (NOD)

4. Program of Academic Exchange (PAX)

5. Educational Resource Development Trust (ERDT SHARE)

6. International Student Exchange (ISE)

Współpracujemy również z organizacją NACEL, która umożliwia wyjazd na program High School do szkoły prywatnej przy uniwersytecie Św. Pawła w Minessocie (St.Paul Preparatory School)

Sprawdź, która fundacja oferuje warunki odpowiadające właśnie Tobie:

System Oceniania w amerykańskich szkołach/ U.S. Grading System

% Ocena Punkty (GPA) odpowiednik
97-100 A+ 4.33 6
93-96 A 4.00 5
90-92 A- 3.67 5-
87-89 B+ 3.33 4+
83-86 B 3.00 4
80-82 B- 2.67 4-
77-79 C+ 2.33 3+
73-76 C 2.00 3
70-72 C- 1.67 3-
67-69 D+ 1.33 2+
63-66 D 1.00 2
60-62 D- 0.67 2-
0-59 F 0.00 1

Amerykański System Edukacji:

W Stach Zjednoczonych istnieje ponad 50 różnych systemów edukacyjnych. Odpowiedzialność za program oświatowy spoczywa pośrednio na rządach stanowych, ale bezpośrednią kontrolę sprawują już władze lokalne.Szkolnictwo, podobnie jak w Polsce, podzielone jest na sektor państwowy i prywatny. Ponad 90% wszystkich uczniów korzysta z tego pierwszego, a szkoły prywatne to w większości szkoły katolicke. System edukacji dzieli się na kilka etapów: nursery, kindergarten, elementary school i high school. Amerykańska szkoła średnia (High School) trwa zazwyczaj 6 lat i dzieli się na dwa poziomy:

 • junior high school – klasy VII, VIII, IX
 • senior high school – klasy X, XI, XII

W planach nauczania są takie przedmioty, jak: język angielski (gramatyka, eseje, literatura), matematyka, przyroda, historia, nauki społeczne, wychowanie fizyczne. Uczniowie mogą również wybrać kilka innych przedmiotów, w zależności od zainteresowań: muzykę, wychowanie plastyczne, teatr lub przedmioty zawodowo-techniczne (stolarstwo, ślusarstwo, rysunek techniczny). Wybór tych przedmiotów jest zazwyczaj bardzo bogaty.

Rok szkolny w Stanach Zjednoczonych trwa około 9 miesięcy (od pierwszych dni września do połowy czerwca ) Dzień szkolny rozpoczyna się 8:00 lub 8:30, a uczniowie zwykle uczą się do 15:00-15:30. Lekcja trwa od 50 do 55 minut. Tydzień szkolny trwa 5 dni.

Nowa rodzina:

W trakcie trwania programu, uczestnik mieszka z amerykańską rodziną goszczącą. Rodzina ta zapewnia zakwaterowanie i wyżywienie. Jesteś traktowany jak każdy domownik – to znaczy, że korzystasz z tych samych przywilejów, co pozostali członkowie rodziny, ale masz również te same obowiązki. Każda amerykańska rodzina, która chce uczestniczyć w programie, jest bardzo dokładnie sprawdzana, abyśmy mieli pewność, że zapewni bezpieczne środowisko dla uczestnika programu. Możesz być pewien, że fundacja z którą wyjeżdżasz na program, zrobi wszystko aby dopasować dla Ciebie taką rodzinę, która jak najpełniej będzie odpowiadała Twoim oczekiwaniom i Twojemu stylowi bycia.

Jeśli znasz amerykańską rodzinę, która wyraziła chęć goszczenia Ciebie na jeden semestr lub na cały rok skontaktuj się z nami! Jeśli będzie ona spełniała warunki uczestnictwa będziesz mógł skorzystać z programu Sponsored Placement Program!!!!!

Nowa szkoła:

Twoja nowa szkoła będzie się znacznie różnić od tej, do której przywykłeś. Amerykańskie szkoły często proponują duży wybór kursów i zajęć pozalekcyjnych. Będziesz mógł wybrać przedmioty, w których chcesz uczestniczyć. Warto również zadbać aby w Twoim bloku przedmiotów nie zabrakło tych zajęć, które mają swój ekwiwalent tutaj w Polsce (np. matematyka, fizyka, j.angielski).
Na niektóre przedmioty możesz się nie dostać ze względu na duże zainteresowanie wśród uczniów – będziesz traktowany na takich samych zasadach jak amerykańscy uczniowie i będziesz musiał zapisać się na listę oczekujących, aby dostać się na taki kurs. Amerykańska szkoła średnia to nie tylko nauka, to również bogata oferta imprez kulturalnych, towarzyskich oraz sportowych.

Jeśli znasz amerykańską rodzinę, która wyraziła chęć goszczenia Ciebie na jeden semestr lub na cały rok skontaktuj się z nami! Jeśli będzie ona spełniała warunki uczestnictwa będziesz mógł skorzystać z programu Sponsored Placement Program!!!!!

Opieka na miejscu:

Każdy uczestnik programu znajduje się pod opieką nie tylko amerykańskiej rodziny ale i lokalnego koordynatora – przedstawiciela fundacji. Będzie on nadzorował właściwy przebieg programu, pomagał Tobie i rodzinie goszczącej, oraz informował nas o tym, jakie robisz postępy w nauce, jak dobrze zaaklimatyzowałeś się u goszczącej Cię rodziny i w nowej szkole średniej. Program ten może okazać się przygodą Twojego życia, ale najpierw musisz się nastawić na to, że różnice kulturowe mogą z początku być bardzo wyraźne. Dopóki nie nawiążesz przyjaźni, możesz tęsknić za krajem rodzinnym. Nie martw się – jest to normalny proces integracji z nowym otoczeniem. Twoja rodzina goszcząca jak również twój lokalny koordynator pomogą Ci w procesie aklimatyzacji a aktywnie uczestnicząc w życiu Twojej nowej rodziny, szkoły, przyjaciół i społeczności będziesz w stanie w pełni skorzystać z tego programu i wynieść z niego korzyści na przyszłość

Ubezpieczenie:

Aby wyjechać na program High School USA, musisz mieć ubezpieczenie, które pokryje koszty leczenia lub nieszczęśliwego wypadku. Opłata za ubezpieczenie jest uwzględniona w kosztach programu.

Ubezpieczenie będzie obejowało cały okres trwania Twojego programu (5 lub 10 miesięcy). Jeśli zdecydujesz się wykorzystać 30-dniowy „grace period,” czyli czas po zakończeniu programu lub przed jego rozpoczęciem, który możesz wykorzystać na przykład na zwiedzanie, sugerujemy wykup dodatkowego ubezpieczenia w postaci np. karty ISIC.

SEVIS

SEVIS czyli The Student and Exchange Visitor Information System – jest to dostępna przez internet baza danych wykorzystywana przez Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Ten komputerowy system służy do zbierania, śledzenia i monitorowania informacji o osobach odwiedzających USA. SEVIS jest zarządzany przez Student and Exchange Visitor Program (SEVP). System ten umożliwia zbieranie i dostęp do najważniejszych informacji o uczestnikach, z całego świata, programów na wizach J, F i M ( czyli uczestnikach programu Rok Szkolny w USA, College w USA czy programu Work and Travel). SEVIS umożliwia także szybką komunikację pomiędzy organizacjami sponsorującymi wyjazd, ambasadami USA oraz biurem imigracyjnym.Opłata SEVIS za program Rok Szkolny w USA, pobierana przez Departament Stanu, wynosi 180 $

Chciałbyś wiedzieć więcej?

Skontaktuj się z nami. Chętnie udzielimy dodatkowych informacji o kursach.

//]]> preloader