Kultura
Podróże
Życie codzienne

5 powodów, dla których warto przeprowadzić się do Australii

8 stycznia, 2018 •• Wojtek ••

Podjęcie decyzji o przeprowadzce nie jest proste! Nowe miejsce musi spełniać wszelkie nasze oczekiwania – pragniemy życia na odpowiednim poziomie, wyjątkowych możliwości rozwoju i niepowtarzalnych atrakcji. Decydując się na zmianę chcemy mieć gwarancję wyboru tego co najlepsze. Dlaczego warto rozważyć Australię? Przygotowaliśmy dla Was listę, która ułatwi podjęcie decyzji!

1. Jakość życia

Australia to drugie najlepsze do życia miejsce na ziemi (zaraz po Norwegii)! Powodów dla jest wiele. Przede wszystkim status społeczny. Wysokie zarobki pozwalają Australijczykom wieść spokojne i dostatnie życie, w którym nie trzeba martwić się o codzienność. Pieniądze umożliwiają prowadzenie aktywnego trybu, a to wpływa na wydłużenie długości życia – średnia to około 83 lata! I wisienka na torcie – bezpieczeństwo. Wskaźnik przestępczości jest tutaj bardzo niski. Australijczycy dbają o dobre swoje i swoich sąsiadów – gdy widzą coś niepokojącego, łapią za telefon i dzwonią po pomoc.

2. Edukacja

To jeden z najważniejszych powodów do przeprowadzki. Edukacja w Australii ma wiele do zaoferowania – wysoki poziom nauczania, uczelnie znajdujące się w ścisłej światowej czołówce, a także ogromną liczbę studentów zagranicznych. Obecnie zajmuje 3 miejsce pod względem liczby uczniów międzynarodowych, tuż za Stanami Zjednoczonymi oraz Wielką Brytanią. Ten imponujący wynik to efekt m.in. szkół wyższych, wśród których aż 6 znajduje się na liście 100 najlepszych uczelni świata. Z roku na rok Australię zalewa tłum, marzących o niezwykłych możliwościach rozwoju, młodych ludzi. Dzięki nim kontynent nabiera niepowtarzalnego charakteru, tętni życiem i wciąż pozytywnie zaskakuje!

3. Gospodarka

Australia to jeden z najbogatszych krajów w regionie Azji i Pacyfiku. Nieustannie rozwijająca się gospodarka, której przez 26 lat nie dotknęła recesja, wciąż pozwala na wzrost jakości życia mieszkańców. Najważniejszy jej filar oparty jest na usługach, wśród których królują opieka medyczna, turystyka oraz edukacja. Istotne z perspektywy mieszkańców są jednak średnie dziennie zarobki, a te przekraczają 220 dolarów australijskich! To kwota, która pozwala wieść dostatnie i spokojne życia, w którym znajduje się miejsce na rozrywki. Największą i najbardziej popularną są podróże. Dziennie zarobki pozwalają na zakup biletów do najbardziej egzotycznych destynacji. Świadomość, że pieniądze nie stanowią problemu, pozwala Australijczykom cieszyć się każdym dniem.

4. Styl życia

Australijski styl to wolność, beztroska i umiejętność czerpania z życia pełnymi garściami. Mieszkańcy tego niezwykłego kontynentu przez lata nauczyli się korzystać z możliwości, jakie niosą za sobą jego położenie oraz klimat. Dostęp do wody, a także nieustanne lato sprawiły, że Australijczyków można określić mianem miłośników sportu. Tenis ziemny, surfing, futbol, krykiet, golf – to zaledwie część z ich ulubionych rozrywek. Korzystanie z życia to nie tylko aktywność fizyczna – to również nastawienie, w którym nie ma miejsca na smutek. Australijczycy, z nieustannym uśmiechem na twarzy, powtarzają „no worries”, czyli „bez obaw”. To krótkie sformułowanie to kwintesencja życia, w którym radość to priorytet.

5. Klimat

Czy potrzeba kogokolwiek zapewniać o wyjątkowym klimacie Australii? To miejsce, które bez cienia wątpliwości można nazwać rajem na ziemi. Średnie roczne temperatury potrafią sięgać nawet 32,2 stopni Celsjusza! Taka „anomalia” to codzienność miasta Darwin. W innych miejscach, np. w Sydney to „zaledwie” 22,5 stopnia Celsjusza – brzmi równie zachęcająco. Do tego niezwykła przyroda, egzotyczne zwierzęta i niepowtarzalny outback!

Zdecydowani na przeprowadzkę? Bezpłatna konsultacja