Studia w Australii

STUDIA WYŻSZE W AUSTRALII

Studia w Australii dają niesamowite możliwości praktycznej nauki w anglojęzycznym kraju i międzynarodowym środowisku. Ponad 22 000 kursów i 1100 uczelni do wyboru. Uniwersytety i college w Australii oferują studia licencjackie, magisterskie, ale również kursy angielskiego i kursy zawodowe. Studia w Australii zwiększają szanse na zatrudnienie nie tylko w Polsce, ale również świetnie wypadają na tle międzynarodowym.  

TRZY PODSTAWOWE POZIOMY STUDIÓW W AUSTRALII:


POZIOMY DLA SZKOLNICTWA WYŻSZEGO

Australijskie Ramy Kwalifikacji (AQF) mają dziesięć poziomów, od poziomu 1 do poziomu 10. Poziom 1 to Certyfikat 1 w szkolnictwie wyższym do poziomu 10, który jest stopniem doktora na Uniwersytecie. Z drugiej strony TEQSA (Tertiary Education Quality and Standards Agency) reguluje jakość edukacji i usług szkoleniowych oferowanych studentom zagranicznym. ASQA (Australian Skills Quality Authority) jest krajowym regulatorem jakości i zapewnia, że ​​standardy jakości szkoleń są osiągane przez wszystkich dostawców szkoleń w kraju. 

UNIWERSYTETY W AUSTRALII

Istnieją trzy główne rodzaje instytucji edukacyjnych:

  • Uniwersytety i placówki szkolnictwa wyższego
  • Uczelnie TAFE i zarejestrowane organizacje szkoleniowe dla VET
  • ELICOS dla kursów języka angielskiego

Australia ma wiele uniwersytetów, z których najwyższy procent jest finansowany przez rząd. Studenci mają do wyboru wiele kierunków studiów, wśród nich: Biznes i Marketing, Nauka, Inżynieria, IT, Prawo, Zdrowie. Możliwości są nieograniczone, a co więcej, studia wyższe w Australii umożliwiają aplikację o wizę graduate 485, dzięki której można pracować do 3 lat w zawodzie w Australii po zakończeniu studiów. O prestiżu edukacji w Australii świadczy chociażby to, że 6 australijskich uniwersytetów znajduje się na liście 100 najlepszych uniwersytetów na świecie według rankingu Times Higher Education World University Rankings 2020.

Studia w Australii

KWALIFIKACJE NA STUDIA W AUSTRALII

Warunki przyjęcia różnią się w zależności od uniwersytetu i kierunku. W pierwszej kolejności wymagane jest potwierdzenie znajomości języka angielskiego (np. Certyfikat IELTS 6.5-7.5). Na studia licencjackie można aplikować z dyplomem szkoły średniej. Na studia magisterskie wymagane jest ukończenie studiów licencjackich. Program doktorancki opiera się wyłącznie na wysokich osiągnięciach w zakresie studiów magisterskich lub uzyskaniu tytułu licencjata z wyróżnieniem. Wszystkie dyplomy niezbędne do aplikacji wymagane są w oryginale oraz po angielsku (lub z tłumaczeniem przysięgłym).

KOSZT STUDIÓW W AUSTRALII 

Opłaty za studia zależą od kierunku studiów i uniwersytetu:

Większość uniwersytetów oferuje stypendia, które wahają się od 5% do 30%, w zależności od wymagań. Australia Study Educational Services pomaga w otrzymaniu stypendium na studia wyższe w Australii.

KURSY ZAWODOWE W AUSTRALII

Tańszą alternatywą studiów wyższych w Australii są kursy zawodowe VET (Certyfikat, Diploma i Advanced Diploma). Kursy zawodowe mają również niższe wymagania znajomości języka angielskiego – poziom średniozaawansowany jest wystarczający aby rozpocząć kurs. Dowiedz się więcej o kursach zawodowych w Australii.

Sprawdź najczęściej zadawane pytania. Mamy dla Ciebie odpowiedzi!

Najczęściej zadawane pytania

Dlaczego warto studiować w Australii?

Australia jest egzotycznym krajem, w której znajdują się światowej klasy uniwersytety. Jest to jedna z najbardziej popularnych destynacji dla międzynarodowych studentów. Program Nauka i Praca w Australii daje możliwość mieszkania i pracy w niesamowitych australijskich miastach, otoczonych plażami, przyrodą i pięknymi krajobrazami. System edukacji w Australii oferuje najlepsze i różnorodne kursy, dzięki którym wyróżnisz się na rynku pracy nie tylko w Polsce, ale i za granicą. Australia jest krajem o wysokim standardzie życia i dynamicznie rozwijającym się rynkiem pracy.

Jakie są wymagania aby studiować w Australii?

Wymagania różnią się w zależności od kursów i uczelni. Podstawowe warunki przyjęcia to:
– Biegłość w języku angielskim: Kursy w Australii są prowadzone w języku angielskim, dlatego trzeba potwierdzić swoją znajomość języka angielskiego np. certyfikatem IELTS.
– Wymagania akademickie: w przypadku szkolnictwa wyższego w Australii trzeba mieć ukończoną szkołę średnią lub jej odpowiednik. Wysokość stypendium w Australii może zależeć od ocen na dyplomie.
– Ważny paszport.
– List motywacyjny: Większość australijskich uczelni wymaga napisania kompleksowego listu motywacyjnego, aby zostać przyjętym na kurs, a także otrzymać stypendium. Skontaktuj się z nami w Australia Study, aby uzyskać więcej informacji na temat tego listu.
– Wiza studencka: aby wjechać do Australii musisz mieć ważną wizę. Australia Study Polska pomoże Ci w otrzymaniu wizy studenckiej.
– Ubezpieczenie zdrowotne: każdy międzynarodowy student musi obowiązkowo posiadać ubezpieczenie medyczne w Australii. W tym również pomożemy.

Czy warto iść na studia?

Wykształcenie wyższe pozwala ci na karierę w branży, która interesuje Cię najbardziej. Na świecie mając wykształcenie wyższe, możesz ubiegać się o lepszą pracę i wyższe zarobki, a co za tym idzie, poprawi się Twój status życiowy, społeczny i ekonomiczny. Australijska edukacja jest uznawana na całym świecie i prestiżowo postrzegana przez pracodawców.

Czym są kursy zawodowe w Australii?

Jest to system edukacji pomaturalnej oferowany w Australii, który zapewnia uczniom praktyczne przygotowanie, aby umożliwić im pracę w wybranych zawodach wcześniej niż ukończenie studiów wyższych. Kursy oferowane w instytucjach VET opierają się głównie na umiejętnościach praktycznych, a mniej na teorii, dlatego ich czas trwania to tylko 6-24 miesiące. Dowiedz się więcej o kursach zawodowych w Australii.

Jaka jest różnica między programami TAFE i VET?

TAFE jest największym dostawcą edukacji zawodowej w Australii, podczas gdy VET oferuje kwalifikacje w określonych umiejętnościach zawodowych we wszystkich rodzajach zatrudnienia. TAFE jest finansowana przez rząd i zapewnia wysokiej jakości edukację, podczas gdy szkolenie zawodowe jest zapewniane przez instytucje prywatne.

Jaka jest różnica między TAFE a uniwersytetem?

Główną różnicą między nimi jest poziom szkolnictwa wyższego oferowany w każdym z nich. TAFE oferuje kursy głównie na poziomie od 1 do 6, podczas gdy uniwersytety zwykle oferują od poziomu 7 do 10 (z niektórymi kursami na poziomie 5).
Poziom 1-4: Certyfikat I – IV
Poziom 5: Dyplom
Poziom 6: Dyplom zaawansowany
Poziom 7: Licencjat
Poziom 8: Licencjat z wyróżnieniem, Dyplom ukończenia studiów, Certyfikat ukończenia studiów
Poziom 9: Magister
Poziom 10: Doktorat

Co można studiować w Australii?

Instytucje szkolnictwa wyższego w Australii oferują różnorodne kierunki studiów, wśród z nich: Zdrowie, Biznes i Zarządzanie, IT, Design, Hotelarstwo & Turystyka, Sport & Fitness. W Australii są tysiące kursów do wyboru, skontaktuj się z Australia Study a pomożemy Ci wybrać idealną opcję.

Jak studia wyższe wpływają na gospodarkę?

Edukacja odgrywa ważną rolę w budowaniu i utrzymywaniu gospodarki kraju. Dzięki konkurencyjnej edukacji absolwenci mają wpływ na rozwój przedsiębiorstw, co prowadzi do tworzenia miejsc pracy. Wykształcone społeczeństwo ma zdecydowanie pozytywny wpływ na gospodarkę kraju.

Ile kosztują studia w Australii?

Opłaty za studia zależą od kierunku studiów i uniwersytetu. Studia licencjackie: od 18 000 do 45 000 AUD rocznie. Studia magisterskie: od 22 000 do 60 000 AUD rocznie. Większość uniwersytetów oferuje również stypendia, które wahają się od 5% do 30%, w zależności od wymagań. Australia Study Educational Services pomaga w otrzymaniu stypendium na studia wyższe w Australii.