Zakwaterowanie w Australii

Zakwaterowanie w Australii:
Australijski lifestyle i mieszkanie przy Bondi Beach.

Pomagamy naszym studentom w znalezieniu zakwaterowania w Australii.

Dzielony pokój

Dzielony pokój

Dzielenie pokoju to chyba najłatwiejszy sposób na poznanie nowych ludzi, na wymianę poglądów i obcowania z innymi kulturami. Są szanse, że pokój (lub mieszkanie) wynajmiemy ze studentami z różnych krajów. Można oczywiście wynająć pokój samodzielnie, co wiąże się z większymi kosztami. Mieszkania są zazwyczaj dwu lub trzy pokojowe, ale jest szansa znaleźć domy z nawet pięcioma bądź więcej sypialniami. Pokoje, jak i mieszkania oferowane studentom są zazwyczaj w pełni umeblowane wraz ze wszystkimi niezbędnymi urządzeniami kuchennymi, a także z odkurzaczem, pralką, suszarką do ubrań oraz TV i Internetem (Wi-Fi). Wystarczy pamiętać, że nawet jeśli cena wydaje się niska, trzeba przyjrzeć się bliżej innym kosztom wynajmu: media, Internet, koszty transportu np. do szkoły lub pracy.

Średnia cena za dzielony pokój w Sydney: od 225 AUD za tydzień / za osobę.

Zakwaterowanie u rodziny

Jest to prawdopodobnie najlepszy sposób na poznanie kultury australijskiej i doświadczenia lokalnego życia. Tak zwany „Homestay” to po prostu życie z australijską rodziną w ich domu. Cena zazwyczaj zawiera wszystkie udogodnienia, sprzątanie, a także posiłki przygotowane przez gospodarzy. Jest to też doskonała okazja do codziennego ćwiczenia języka angielskiego oraz niepowtarzalna sposobność, aby dowiedzieć się wielu interesujących faktów na temat samej Australii.

Zakwaterowanie u rodziny: około 300 AUD za tydzień / za osobę / pokój.

Zakwaterowanie u rodziny
Hostel

Hostel

Jeśli ktoś szuka tańszego miejsca, aby zatrzymać się na krótszy czas to hostel jest idealnym rozwiązaniem. W międzyczasie można szukać docelowego miejsca, poznać miasto, odwiedzić jego różne części i rozeznać się w swoich możliwościach. Należy pamiętać, że hostel to dobre rozwiązanie, ale na krótki czas. Może niestety okazać się dość kosztowne i mało wygodne.

Przykładowa cena hostelu w Sydney w wieloosobowym pokoju: 200- 250 AUD za tydzień / za osobę.

Inne opcje

Można zdecydować się na pobyt na terenie kampusu studenckiego, zamieszkanie w hotelu, a nawet wynajęcie całego mieszkanie dla siebie i potem szukania innych lokatorów. Wszystko zależy od możliwości finansowych oraz indywidualnych potrzeb.

Dwa popularne serwisy, gdzie można szukać mieszkania (pokoju) w Australii:

Inne opcje