Wiza studencka do Australii

Szukasz sposobu na naukę, pracę i odkrywanie pięknej Australii?

Weź udział w programie „Nauka i Praca w Australii” i skorzystaj z możliwości, jakie daje Ci Australia!

Czy wiesz, że co roku do Australii przyjeżdża prawie 1 000 000 międzynarodowych studentów? Przybywają z całego świata, aby doświadczyć życia na tym kontynencie i zdobyć dyplom australijskiej uczelni. Dlaczego wybierają akurat Australię? Uznaje się, że system edukacji w Australii jest bardzo dobrze zorganizowany. Nie bez powodu poszczególne australijskie uniwersytety odgrywają szczególną rolę w rankingu najlepszych uczelni światowych (Top 100).

podróż do Australii
line

To doskonały sposób na podróż do Australii!

możliwość zdobycia globalnych kwalifikacji
line

Daje Ci możliwość zdobycia globalnych kwalifikacji z uznawanym na całym świecie certyfikatem lub dyplomem.

Popraw swoje umiejętności językowe
line

Popraw swoje umiejętności językowe w kraju anglojęzycznym.

zabierz ze sobą partnera
line

Jeśli chcesz, zabierz ze sobą partnera, który ma kwalifikacje do pracy!

Możesz pracować w Australii 40 godzin w dwutygodniowym wymiarze
line

Możesz pracować w Australii 48 godzin w dwutygodniowym wymiarze, a w czasie wakacji szkolnych wymiar godzin pracy jest nieograniczony; niektóre z kursów pozwalają tobie i / lub twojemu partnerowi pracować nawet bez ograniczeń!

poznać ludzi z różnych krajów i kultur
line

Masz szansę poznać ludzi z różnych krajów i kultur, nawiązać przyjaźnie na całe życie, a nawet… znalezienie drugiej połówki na drugim końcu świata!

Sprawdź często zadawane pytania poniżej. Mamy dla Ciebie odpowiedź!
Jak zaaplikować o wizę studencką do Australii?

Mamy dla Ciebie świetną wiadomość: nie musisz samodzielnie tego załatwiać!

Nasze usługi są w 100% BEZPŁATNYM bezpłatne. Możesz skontaktować się z jednym z naszych doświadczonych i przyjaznych członków zespołu, który pomoże Ci przejść przez wszystkie formalności. Dzięki temu zaoszczędzisz swój czas i unikniesz stresu. Nasze biura zlokalizowane są w wielu krajach na całym świecie, a my posługujemy się wieloma językami, dzięki czemu wszystkie informacje będą dla ciebie jasne i zrozumiałe. Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji!

Jakie są rodzaje wiz studenckich w Australii?
Istnieją 2 typy wiz studenckich:
 • Subclass 500 – dla wszystkich kursów zarejestrowanych w CRICOS (kursy zarejestrowane dla studentów zagranicznych),
 • Subclass 590 – dla opiekuna studenta (wiza Guardian), jeśli student ma mniej niż 18 lat (ta wiza nie daje pozwolenia na pracę).
Ile kosztuje wiza studencka do Australii?
Co roku cena nieznacznie wzrasta. Aktualne opłaty za ubieganie się o wizę studencką (podklasa 500) to:
 • AU$1600 AUD dla osoby aplikującej na studia lub opiekuna ucznia (jeśli uczeń nie ukończył 18 lat),
 • $1190 AUD dla partnera wnioskodawcy,
 • $390 AUD dla dzieci uwzględnionych we wniosku studenta.

Opłata jest zawsze taka sama, niezależnie od długości studiów. Należy pamiętać, że cena ta może się różnić w zależności od lokalizacji, w której ubiegasz się o wizę studencką (poza granicami kraju lub w Australii).

Na jak długo mogę mieć przyznaną wizę studencką?

Wiza studencka pozwala na pobyt od 1 miesiąca do nawet kilku lat. Nie ma ograniczeń dotyczących łącznej długości pobytu na wizie studenckiej. Wszystko zależy od okoliczności, ale głównym wymogiem wizowym jest podnoszenie kwalifikacji, czyli uczęszczanie na kurs / studia w Australii.

Przyznana wiza studencka będzie ważna przez cały czas trwania kursu / studiów. Jeśli zdecydujesz się uczyć się dłużej i / lub podjąć dalsze kursy, możesz złożyć nowy wniosek o wizę studencką podczas pobytu w Australii i przedłużyć okres ważności wizy studenckiej. Wiza studencka nie jest przedłużana automatycznie, ale nowy wniosek wizowy należy złożyć zawsze przed wygaśnięciem aktualnej wizy.

Jakie są wymagania dotyczące wizy studenckiej w Australii?
 • Nie trzeba aktualnie studiować, aby zostać międzynarodowym studentem w Australii.
 • Nie ma limitu wieku aby studiować w Australii, ponieważ nigdy nie jest za późno na naukę! Ciekawi Cię ile lat ma najstarszy zagraniczny student?
 • Musisz dobrze uzasadnić dlaczego chcesz podjąć studia w Australii.
 • Należy być zapisanym na kurs CRICOS w Australii (innymi słowy, kurs przeznaczony dla międzynarodowych studentów). Możesz sprawdzić i wyszukać dostępne kursy i studia w Australii.
 • Trzeba przedstawić wymagane dokumenty do rozpatrzenia wniosku wizowego. W pytaniu poniżej możesz zobaczyć listę wymaganych dokumentów.

Skontaktuj się z nami, a pomożemy Ci we wszystkich formalnościach.

Jakich dokumentów potrzebujesz do ubiegania się o wizę studencką w Australii?

Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi. Dokumenty do aplikacji zależą głównie od narodowości jaką posiadasz, agencji z którą decydujesz się na wylot, Twojej sytuacji osobistej i zawodowej i / lub innych czynników.

Jest jednak lista obowiązkowych dokumentów do aplikacji o wizę studencką w Australii:

 • paszport
 • Overseas Student Health Cover (OSHC), czyli zagraniczne ubezpieczenie zdrowotne na czas studiów,
 • Confirmation of Enrolment (CoE) – potwierdzenie zapisania się do australijskiej uczelni,
 • Genuine Temporary Entrant (GTE) – list uzasadniający ubieganie się o wizę studencką do Australii, który należy dołączyć do wniosku.

Dodatkowo (zaznaczając, że każda aplikacja rozpatrywana jest indywidualnie), możesz zostać poproszony o podanie:

 • sprawozdania finansowego,
 • potwierdzenia wcześniejszej edukacji,
 • potwierdzenia Twojego poziomu znajomości języka angielskiego,
 • potwierdzenia Twojego obecnego / poprzedniego zatrudnienia.
Co to jest Overseas Student Health Cover (OSHC)?

Overseas Student Health Cover (OSHC) to obowiązkowe, kompleksowe ubezpieczenie dla aplikujących o wizę studencką do Australii. Gwarantuje ono bezpieczeństwo studentom podczas ich pobytu w Australii.

Istnieje kilka różnych opcji OSHC, takich jak:

 • Ahm
 • Allianz
 • Bupa
 • Medibank
 • Nib

Istnieją również przepisy imigracyjne, które określają daty tych ubezpieczeń. Po więcej informacji skontaktuj się z naszym zespołem. Cena zaczyna się od 40 $ / miesiąc, ale musi być opłacona z góry za cały okres trwania studiów.

Czy muszę dobrze znać angielski żeby zapisać się na studia w Australii?

Jeśli nie spełniasz wymagań językowych dla kursów zawodowych (vacational) lub studiów wyższych (higher education), możesz zacząć od kurs angielskiego W AUSTRALII. Tak, to możliwe! Masz możliwość ubiegania się o wizę studencką do Australii, aby uczyć się angielskiego.

Możesz wybrać kurs języka angielskiego lub połączyć go z kursem zawodowym / studiami wyższymi. Jeśli rozważasz studiowanie w Australii, zdecydowanie powinieneś poczytać o australijskim systemie edukacji.

Niektóre wymagania dla kursów różnią się między sobą, większość jednak wymaga posiadania następujących poziomów:

 • Certificate III – IELTS 5.0 lub równoważny;
 • Certificate IV, Diploma, Advanced Diploma – IELTS 5.5 lub równoważny;
 • Licencjat – IELTS 6.0 lub równoważny;
 • Master – IELTS 6.5 lub odpowiednik.

Przykładowo, jeśli Twój obecny poziom to IELTS 5.5, ale chcesz zapisać się na tytuł licencjat (Bachelor) z wymogiem wstępnym IELTS 6.0, możesz przez 12 tygodni przygotować się do angielskiego i kontynuować naukę na poziomie Bachelor na tej samej wizie.

Zastanawiasz się, jaki jest Twój obecny poziom angielskiego? Przetestuj go z nami za darmo. Wyniki prześlemy w ciągu 72 godzin.

Co to jest IELTS?

IELTS to międzynarodowy test z języka angielskiego, który możesz wykonać w większości krajów na świecie. Określa on Twój poziom angielskiego i pozwala zakwalifikować się do wybranej uczelni w Australii. Jest ważny tylko przez dwa lata, więc skonsultuj się z nami, czy i kiedy powinieneś go zrobić.

Jakie jest ryzyko że nie przyznają mi australijskiej wizy studenckiej?

Mamy prawie 20-letnie doświadczenie w aplikowaniu o wizę studencką, z nami otrzymało ją tysiące Polaków. Wiemy jak unikać potencjalnych błędów, które można przypadkowo popełnić przy składaniu wniosku, dlatego ryzyko jest minimalne. Z nami wizy przyznawane są w 99%!

Co więcej, przed złożeniem wniosku dokładnie oceniamy Twoje szanse i udzielamy odpowiedzi zwrotnej. Pamiętaj, że w swoich działaniach mamy szczere intencje. Wynagrodzenie za pracę otrzymujemy dopiero po przyznaniu Twojej wizy, więc mamy wspólny cel. Twoja wiza, nasz sukces.

Czy mogę ubiegać się o wizę studencką będąc w Australii lub poza Australią?

Z wyjątkiem kilku szczególnych okoliczności, możesz ubiegać się o wizę studencką do Australii zarówno w Australii (onshore), jak i poza Australią (offshore).

Kiedy mogę wylecieć do Australii na mojej wizie studenckiej?

Do Australii możesz wylecieć jak tylko otrzymasz wizę studencką (kiedy otrzymasz powiadomienie o jej przyznaniu).

Należy jednak pamiętać, że pozwolenie na pracę na podstawie wizy studenckiej rozpoczyna się nie wcześniej niż tego samego dnia, w którym rozpoczyna się wybrany kurs/studia.

Jak długo trwa rozpatrywanie wniosku o wizę studencką?

Chcielibyśmy dokładnie określić, jak długo trzeba czekać na rozpatrzenie aplikacji o wizę studencką, ale nie jesteśmy w stanie tego zrobić. Nie ma znaczenia, jak dobra jest Twoja aplikacja i kandydatura. Jednak jak tylko Twój wniosek wizowy zostanie otwarty przez urzędnika zajmującego się Twoją sprawą, możesz spodziewać się decyzji o przyznaniu wizy bądź jej odrzuceniu.

Czas rozpatrywania aplikacji o wizę studencką zależy również od pory roku, liczby wniosków składanych w danym okresie oraz czy urzędnik wymaga od Ciebie dodatkowych informacji. W skrócie, rozpatrywanie Twojego wniosku wizowego może zająć od 1 godziny do nawet 2-3 miesięcy.

Za każdym razem, gdy składamy wniosek o wizę studencką, podajemy przybliżony czas oczekiwania na podstawie aktualnych doświadczeń i obecnie panującej sytuacji.

Co się stanie, gdy mój kurs/studia i wiza studencka wygasną?

Po wygaśnięciu wizy studenckiej masz kilka opcji:

 • możesz wrócić do swojego kraju zanim twoja aktualna wiza wygaśnie,;
 • możesz kontynuować naukę, zapisując się na nowy kurs / studia i ubiegać się o nową wizę studencką przed wygaśnięciem aktualnej wizy;
 • możesz zostać w Australii na wizie Temporary Graduate Work Stream lub Temporary Post-Study Work Stream (podklasa 485). Więcej informacji o wizach znajdziesz tutaj.