Kursy angielskiego

DOBRA ZNAJOMOŚĆ JĘZYKA ANGIELSKIEGO TO PIERWSZY KROK DO TWOJEGO SUKCESU W AUSTRALII

Większość studentów przyjeżdżających do Australii rozpoczyna naukę od kursu angielskiego, chcąc udoskonalić swoje umiejętności i zyskać płynność w posługiwaniu się językiem. Po ukończeniu takiego kursu jest już bardzo łatwo przenieść się na uczelnię lub na jeden z kursów przygotowujących do profesjonalnych egzaminów językowych, takich jak IELTS, TOEFL lub Cambridge.

Opłaty za kursy języka angielskiego są zróżnicowane, zależą od szkoły, jej poziomu oraz od rodzaju kursu (angielski ogólny czy kurs przygotowujący do egzaminu). Ceny wahają się w przedziale 180–420 AU$ za tydzień. Jeśli chcesz uczyć się angielskiego w pełnym wymiarze godzin w Australii, musisz aplikować o ELICOS – Intensywny Kurs Języka Angielskiego dla Zagranicznych Studentów (English Language Intensive Course for Overseas Students).

Dlaczego wybrać kurs angielskiego w Australii? General English – Angielski Ogólny pomoże Ci udoskonalić:

Przed rozpoczęciem kursu języka angielskiego międzynarodowi studenci muszą napisać test językowy, na podstawie którego przypisani są do odpowiedniej klasy i poziomu (od początkującego do średniozaawansowanego). Kurs angielskiego trwa od 1 do 50 tygodni, a jego długość zależy od Ciebie. Zajęcia odbywają się 4 – 5 dni w tygodniu po 20 – 25 godzin. Większość szkół języka angielskiego ma w ofercie zajęcia poranne, popołudniowe i wieczorne.

Zastanawiasz się, jaki jest Twój obecny poziom angielskiego? Przetestuj swój poziom angielskiego za darmo z nami. Wyniki prześlemy w ciągu 72 godzin.

Angielski ogólny

Dowiedz się więcej

Kursy egzaminacyjne

Dowiedz się więcej

Kursy akademickie

Dowiedz się więcej

Kursy specjalistyczne

Dowiedz się więcej

ANGIELSKI OGÓLNY (General English)

Angielski Ogólny prowadzony jest na kilku poziomach. Aby podwyższyć kwalifikacje o 1 stopień, należy realizować kurs przez około 12 tygodni.

General English Course Levels

POCZĄTKUJĄCY I PODSTAWOWY (A1 i A2)

Osoby realizujące kurs na tych poziomach, posługują się językiem obcym na podstawowym poziomie. Potrafią porozumiewać się w życiu codziennym, używają potocznych zwrotów i podstawowego słownictwa. Jakie jeszcze kompetencje językowe wyróżniają osoby posługujące się językiem angielskim na poziomie A1 i A2?

Rozumienie i częste używanie zwrotów podstawowych, związanych z życiem codziennym

Konwersacja wymagająca jedynie bezpośredniej wymiany poglądów na powszechne tematy

Przedstawienie siebie i innych oraz formułowanie pytań dotyczących życia prywatnego, miejsca zamieszkania, majątku i innych osób

Prowadzenie prostych konwersacji, o ile rozmówca mówi wolno i wyraźnie.

ŚREDNIOZAAWANSOWANY NIŻSZY & ŚREDNIOZAWANSOWANY (B1 I B2)

Osoby na poziomie średniozaawansowanym niższym i średniozaawansowanym (B1 i B2) z języka angielskiego z łatwością porozumiewają się z native speakerami. Jakimi kompetencjami wyróżniają się osoby posługujące się językiem angielskim na poziomie języka angielskiego B1 / B2?

ŚREDNIOZAAWANSOWANY WYŻSZY I ZAAWANSOWANY (C1 i C2)

Osoby na poziomach średniozaawansowany wyższy i zaawansowany (C1 i C2) biegle władają językiem obcym i wykorzystują swój potencjał językowy w specjalistycznych dziedzinach. Jakie kompetencje językowe wyróżniają osoby posługujące się językiem angielskim na poziomie C1 i C2?

KURSY EGZAMINACYJNE

IELTS (International English Language Testing System)

Kursy przygotowujące do egzaminów są bardzo obszerne i mają na celu przygotowanie Cię do uzyskania jak najwyższego wyniku na oficjalnym teście IELTS. Są uznawane przez ponad 9 000 organizacji na całym świecie za miarę znajomości języka angielskiego. Otwierają drzwi do edukacji na uniwersytetach w Australii, Nowej Zelandii, Kanadzie, Wielkiej Brytanii i na wielu uniwersytetach w USA. Stanowią również główny test dla australijskiego programu migracyjnego.

Są dwa różne testy IELTS: Akademicki i Ogólny. Akademicki jest przeznaczony dla studentów, którzy po ukończeniu testu aplikują na kursy / studia wyższe w języku angielskim, podczas gdy Ogólny jest na potrzeby wniosków wizowych. Test ocenia umiejętności mówienia, słuchania, czytania i pisania. Otrzymujesz punktację oddzielnie dla każdej kategorii, ale także wynik ogólny. Zaletą testu IELTS jest to, że nie można go oblać. Uzyskujesz odpowiednią liczbę punktów i decydujesz czy wynik jest dla Ciebie satysfakcjonujący.

Czas trwania kursu wynosi od 1 do 50 tygodni, a dokładna długość zależy od Ciebie. Aby podnieść poziom kwalifikacji o 1, trzeba realizować ten kurs przez około 12 tygodni.

IELTS vs PTE scores

PTE -Pearson Testing English

Kursy przygotowawcze przygotowują do uzyskania jak najwyższego wyniku na oficjalnym teście PTE (Person Testing English). PTE cieszy się zaufaniem wśród uniwersytetów, szkół wyższych i rządów na całym świecie.
PTE to komputerowy test z języka angielskiego do studiów międzynarodowych i wyjazdów imigracyjnych, który jest akceptowany na całym świecie. Test ocenia umiejętności mówienia, słuchania, czytania i pisania. Trwa około 3 godzin, a jego ocena wystawiana jest w oparciu o GSE (Global Scale of English). Wyniki PTE są akceptowane przez tysiące instytucji i zatwierdzane dla wszystkich kategorii wizowych i imigracyjnych w Wielkiej Brytanii, Australii i Nowej Zelandii. Tak samo jak w przypadku testu IELTS, PTE nie można nie zdać! Uzyskujesz odpowiednią liczbę punktów i decydujesz, czy wynik jest dla Ciebie satysfakcjonujący.

Certyfikat Cambridge z języka angielskiego

Certyfikat Cambridge (Cambridge Certificate) jest idealny dla osób, które znają już angielski, ale chcą jeszcze bardziej rozwinąć swoje umiejętności. Kurs Cambridge można traktować jako alternatywę dla kursu Angielskiego Ogólnego, z tym że jest bardziej intensywny. Przygotuje do prowadzenia złożonych rozmów po angielsku i płynnej komunikacji w życiu codziennym w kraju anglojęzycznym. Co najlepsze, certyfikat Cambridge nie traci swojej ważności i uznaje go ponad 20 000 firm, uniwersytetów i departamentów rządowych na całym świecie!

Aby zostać przyjętym na jeden z kursów Cambridge Certificate, należy zdać odpowiedni egzamin w wybranej przez siebie szkole. Należy pamiętać o tym, że ze względu na terminy egzaminów zaplanowane przez Uniwersytet w Cambridge ESOL Examination, kursy odbywają się 3 – 4 razy w roku. Średni czas trwania kursu to 10-12 tygodni.

Cambridge English levels

Cambridge Key English Test (KET)

obejmuje podstawowy program Cambridge English. Ma na celu poprawę Twoich umiejętności z języka angielskiego w prostych, codziennych sytuacjach. Obejmuje podstawowe umiejętności słuchania, czytania, pisania i mówienia po angielsku.

Cambridge Preliminary English Test (PET)

jest egzaminem na poziomie średnio zaawansowanym, który potwierdza Twoje umiejętności w codziennej komunikacji pisemnej i ustnej.

Cambridge First Certificate in English (FCE)

to test akademicki, bardzo popularny w Ameryce Południowej i Europie. Ten kurs jest najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie, jeśli chcesz nabrać większej pewności siebie w mowie, czytaniu i pisaniu w języku angielskim (bardziej zaawansowanym niż w General English) oraz rozumieć angielski na wyższym poziomie.

Cambridge Certificate in Advanced English (CAE)

to egzamin potwierdzający umiejętności z języka angielskiego na poziomie zaawansowanym. Co więcej, jest powszechnie uznawany przez australijskie uniwersytety, a także przez rząd Australii do celów migracyjnych.

Kursy Akademickie (EAP)

EAP (English for Academic Purpose)

Kurs akademicki (English for Academic Purpose) przygotowuje do nauki w języku angielskim na uniwersytetach. Skierowany jest do osób zainteresowanych studiami wyższymi w Australii lub w innym kraju anglojęzycznym.

Głównym zadaniem EAP jest przygotowanie studentów do nauki w języku angielskim. Kursy obejmują:

Niektóre uniwersytety i uczelnie w Australii traktują ten kurs jako odpowiednik wyniku z testu IELTS.

Kurs przygotowujący do nauki na uniwersytetach trwa zwykle od 10 do 12 tygodni.

Angielski dla kursów zawodowych (EVS)

Angielski dla kursów zawodowych (English for Vocational Studies) to intensywna nauka przygotowująca do kursów zawodowych na poziomie średniozaawansowanym. Kurs EVS umożliwi Ci skuteczną komunikację w środowisku Twojej przyszłej pracy

Ukończenie tego kursu zwiększa również Twoje szanse na zakwalifikowanie się do jednych z najlepszych australijskich uniwersytetów.

ANGIELSKI SPECJALISTYCZNY

Angielski w biznesie

Kurs angielskiego w biznesie (English for Business) daje studentom możliwość nabycia umiejętności językowych w zakresie biznesowym i świetnie przygotowuje do pracy w globalnym środowisku. Zapisując się na ten kurs należy znać język angielski na poziomie co najmniej średnio zaawansowanym. Kursy są zwykle podzielone na moduły obejmujące różne dziedziny, takie jak Administracja, Obsługa klienta, Sprzedaż, Marketing, a także Zarządzanie i Zasoby ludzkie. Możesz wybrać konkretny moduł lub ukończyć pełny kurs obejmujący wszystkie obszary biznesowe. Kurs trwa zwykle od 4 do 12 tygodni.

Angielski dla nauczycieli

Ten kurs skierowany jest do osób, które chciałyby uczyć języka angielskiego, nawet jeśli nie jest to ich język ojczysty. Zawód nauczyciela za granicą jest jak najbardziej możliwy, konieczne jest jedynie uzyskanie odpowiednich kwalifikacji zawodowych. Ten kurs otwiera drzwi do każdego anglojęzycznego kraju na świecie.

Angielski w służbie zdrowia i pielęgniarstwie

Kurs angielskiego w służbie zdrowia i pielęgniarstwie (English for Healthcare and Nursing) zapewnia przygotowanie do pracy w placówkach opieki zdrowotnej. Program kursu składa się z tematów pielęgniarskich, w trakcie kursu omawiana jest terminologia medyczna, nauka profesjonalnego słownictwa w branży i etapy obsługi klienta w miejscu pracy. Średni kurs trwania kursu to 15 tygodni, a zajęcia odbywają się 4 razy w tygodniu.

Angielski dla IT

Kurs Angielskiego dla IT (English for IT) przeznaczony jest dla studentów, którzy studiują / pracują w dziedzinie technologii lub myślą o pracy w branży IT w przyszłości. W trakcie tego kursu rozwiniesz swoje techniczne umiejętności z zastosowaniem języka angielskiego, aby zbudować swoją karierę w branży Technologicznej i IT. Po kursie na pewno zdobędziesz pewność siebie w mówieniu i pisaniu po angielsku.

Kurs przeznaczony jest dla osób ze znajomością języka angielskiego od poziomu średniozaawansowanego do wyższego średniozaawansowanego. Trwa on przez 12 tygodni, z podziałem na 3 – 4-tygodniowe moduły.

Kurs wymowy angielskiej dla profesjonalistów

Zaawansowany kurs wymowy angielskiej zapewni Ci pewność siebie i płynność komunikacji w miejscu pracy i w życiu codziennym. Czasami mamy problem z przekazaniem informacji ze względu na nasz akcent i trudności z wymową niektórych słów. Ten kurs pomoże Ci efektywnie porozumiewać się w języku angielskim oraz polepszy twoją wymowę i akcent.

Czego się nauczysz?

Sprawdź najczęściej zadawane pytania. Mamy dla Ciebie odpowiedzi!
Ile kosztuje nauka angielskiego w Australii?

Opłaty za kursy języka angielskiego znacznie się różnią w zależności od miasta, szkoły, poziomu, a także rodzaju kursu angielskiego (np. Angielski Ogólny, kurs egzaminacyjny, kurs specjalistyczny). Ceny wahają się od 180 do 420 AU$ tygodniowo. Nie wiesz na który kurs się zdecydować? Z chęcią pomożemy Ci wybrać taki, który najlepiej Twoim preferencjom, kwalifikacjom i budżetowi.

Jak mogę się nauczyć angielskiego w Australii?

Nauka angielskiego w Australii przebiega naturalnie. Zaczynając od uczelni, masz styczność z angielskim na kursie w collegu lub wykładzie na uniwersytecie, w pracy. Studiując i pracując w Australii będziesz pewnie wynajmować mieszkanie z innymi międzynarodowymi studentami, dzięki czemu po angielsku będziesz się komunikować się na porządku dziennym. Oprócz tego, styczność z językiem będziesz mieć robiąc zakupy w sklepach lub uczestnicząc w wydarzeniach miejskich, czy też spotykając się ze znajomymi i we wszelkich innych aktywnościach związanych z życiem codziennym w Australii.

Który kurs angielskiego wybrać?

Jeśli zastanawiasz się na który kurs się zdecydować, służymy pomocą! Bazując na Twoim indywidualnym doświadczeniu, potrzebach i budżecie, wspólnie dobierzemy odpowiedni kurs dla Ciebie. Kliknij TUTAJ i skontaktuj się z nami, abyśmy mogli przeanalizować Twoje preferencje i zaoferować Ci opcje studiów w Australii.

Czy Australia jest właściwym miejscem do nauki języka angielskiego?

Zdecydowanie tak! Australia to idealne miejsce do nauki języka angielskiego, poznawania różnych kultur poprzez interakcje z ludźmi z całego świata i doświadczania australijskiego stylu życia.

Masz ogromne możliwości wyboru kursów angielskiego dopasowanych do Twoich indywidualnych potrzeb. Możesz uczęszczać na Angielski Ogólny, ale również na Kursy Egzaminacyjne, Kursy Akademickie oraz Kursy Specjalistyczne. Poziom nauczania jest na wysoki, wykładowcy dbają o to aby studenci jak najwięcej wyciągali z zajęć. A gdzie nauczysz się angielskiego lepiej, niż mieszkając w kraju anglojęzycznym?

Do czego potrzebny jest certyfikat językowy?

Na studiach w języku angielskim, zwłaszcza na uczelniach wyższych, jednym z wymogów przyjęcia jest posiadanie językowego certyfikatu na odpowiednim poziomie dla danego uniwersytetu / kursu. Międzynarodowe certyfikaty językowe, które możesz uzyskać to między innymi: IELTS – International English Language Testing System, PTE – Pearson Testing English lub The Cambridge Certificate in English in Australia.

Dodatkowo, taki certyfikat może pozytywnie wpłynąć na proces rekrutacji do pracy, gdyż potwierdza Twoje umiejętności. Jeśli marzy ci się zostanie obywatelem Australii, pamiętaj również o tym, że w procesie imigracyjnym również należy wykazać znajomość angielskiego takim certyfikatem.

Co więcej, certyfikaty z języka angielskiego uzyskane w Australii są uznawane w większości krajów na świecie do celów uniwersyteckich, wizowych i zawodowych.

Jaki kraj wybrać do nauki angielskiego?

Najlepszym miejscem do nauki języka angielskiego są oczywiście kraje anglojęzyczne, a wśród nich – Australia! Wysokiej jakości kursy i zacięta konkurencja sprawia, że szkoły językowe robią co w ich mocy, aby studenci robili jak największy progres.

Podczas nauki języka angielskiego w Australii możesz również pracować, dzięki czemu bez problemu sfinansujesz swoją edukację.

Dodatkowym atutem Australii jest jej międzynarodowy charakter i możliwość osłuchania się z akcentami z całego świata. Taka umiejętność umożliwi Ci porozumiewanie się w języku angielskim bez względu na to, w jakim miejscu na świecie obecnie się znajdujesz.