Edukacja

Architektura – studia w Australii. Gdzie warto podjąć naukę? Podpowiadamy

3 lipca, 2023 •• Adrianna ••

sydney-australia-architecture
Zdjęcie Sydney Opera House – architektura

Istnieje wiele kierunków studiów, które cieszą się sporym uznaniem w społeczeństwie. Jednym z najbardziej prestiżowych jest bez wątpienia architektura. Studia te dają możliwość znalezienia stabilnej, dobrze płatnej pracy, której daleko do monotonii. Zamierzasz studiować architekturę? Chcesz wzmocnić swoją pozycję na rynku pracy, a jednocześnie przeżyć przygodę życia? Rozważ rozpoczęcie nauki w dalekiej Australii. Gdzie i dlaczego warto studiować architekturę? Czytaj dalej – wyjaśniamy.

Architektura – dlaczego warto wybrać studia w Australii?

Nie da się ukryć, że architektura to wymagający kierunek studiów i nie jest to rozwiązanie dla wszystkich. Jeśli chcesz aplikować, nie możesz mieć problemu z fizyką, matematyką czy informatyką. Jednocześnie nie powinno Ci brakować kreatywności, poczucia estetyki i artystycznego zacięcia. Cechą, która powinna Cię wyróżniać, jest posiadanie wyobraźni przestrzennej. Nie może Ci też brakować cierpliwości – w tę profesję wpisane jest wielogodzinne kreślenie projektów.

Zawód architekta bez wątpienia kojarzy się z prestiżem. Warto jednak zauważyć, że pozycję absolwentów na rynku pracy podbija posiadanie zagranicznego dyplomu. Właśnie dlatego wielu studentów decyduje się na zrealizowanie studiów poza Polską. Wyjątkową okazje do zdobycia respektowanego na całym świecie dyplomu bez wątpienia stwarza Australia. Wyjazd tam pozwala na skorzystanie z oferty najlepszych uniwersytetów na świecie i daje możliwość poznania życia w międzynarodowym środowisku.

 

Gdzie studiować architekturę w Australii?

Nie da się ukryć, że na studia architektury w Australii trudno się dostać. Warto jednak podjąć ten wysiłek. To bez wątpienia zawód przyszłości – rynek wciąż potrzebuje architektów zdolnych do tworzenia niebanalnych projektów. Gdzie warto studiować architekturę w Australii? Czytaj dalej – wybraliśmy 3 najlepsze miejsca.

  1. University of Technology Sydney

Podjęcie nauki w Sydney ma mnóstwo zalet. University of Technology Sydney ma świetną reputację i plasuje się na wysokich miejscach w międzynarodowych rankingach. Nie da się jednak ukryć, że Sydney przyciąga studentów nie tylko wysokim poziomem nauczania, ale także bogactwem kulturowym. Studenci mają nieskończenie wiele możliwości spędzania wolnego czasu – mnóstwo atrakcji turystycznych i wspaniała pogoda stwarzają niesamowitą okazję do poznawania uroków Australii.

  1. Royal Melbourne Institute of Technology (RMIT)

Studiowanie architektury w Australii jest możliwe także w Melbourne. Placówka zapewnia wysoki poziom nauczania – eksperci prowadzący zajęcia stawiają na praktyczne zadania, których celem jest najlepsze przygotowanie studentów do realizowania przyszłych zawodowych wyzwań. To jednak nie wszystko – na uwagę zasługuje także to, że społeczeństwo w Melbourne jest bardzo otwarte. To oznacza, że studentom dobrze się tam żyje, uczy i pracuje.

  1. Curtin University

Curtin University to placówka edukacyjna w Perth. Miasto to stanowi prawdziwe serce kultury Australii Zachodniej. Bogata oferta edukacyjna, wiele możliwości rozrywki i przyjazny, śródziemnomorski klimat sprawiają, że coraz więcej studentów decyduje się na ułożenie sobie życia właśnie tam. Na uwagę zasługuje też szybko rozwijająca się gospodarka tego miasta – to oznacza, że znalezienie pracy w niepełnym wymiarze godzin podczas studiów nie będzie wyzwaniem.

Studia architektury w Australii to pomysł, który zdecydowanie warto rozważyć. Możliwość przebywania w międzynarodowym środowisku, wysoki poziom nauczania i prestiżowy dyplom to tylko kilka korzyści, które bez wątpienia przemawiają za wyjazdem. Obawiasz się, że nie poradzisz sobie z załatwieniem formalności? Nic bardziej mylnego – skontaktuj się z nami. Pomożemy!

architecture-australia