Edukacja

Co warto studiować w Australii?

5 stycznia, 2023 •• admin ••

Młode osoby coraz częściej decydują się na studia poza granicami swojego kraju. Taki wyjazd to dla nich ogromna szansa na zdobycie wykształcenia, doświadczenia oraz przeżycie niesamowitej przygody. Dlatego studenci chętnie wyjeżdżają m.in. do Australii. Tamtejsze uczelnie mają bardzo jasne zasady przyjmowania na studia. Dają również dostęp do nowoczesnych ścieżek edukacji, a australijskie miasta to wyjątkowo atrakcyjne miejsca do życia.

Co warto studiować w Australii – dostępne kierunki

Najważniejszych kryterium wyboru określonego miejsca na studia, jest dostępność konkretnej ścieżki edukacji. Dlatego nie ma jednej, prostej odpowiedzi na pytanie, co warto studiować w Australii. Przede wszystkim należy kierować się swoimi planami na przyszłość. Być może zabrzmi to banalnie, ale najlepiej wybrać studia związane z indywidualnymi zainteresowaniami. Są jednak kierunki, które wyróżniają się na australijskich uczelniach i warto zwrócić na nie uwagę.

Australijskie uczelnie i szkoły są bardzo dobrze dofinansowane. W związku z tym doskonale rozwijają się zarówno pod kątem najnowszych technologii, jak i prowadzonych badań. Dlatego w Australii na pewno warto studiować nowoczesne kierunki, związane z IT, animacją i 3D, grafiką oraz ogólnie pojętym designem. Na takich studiach młoda osoba ma dostęp do najnowszych narzędzi z branży i uczy się innowacyjnego myślenia.

Ogromną zaletą studiowania w Australii jest przebywanie w międzynarodowym środowisku. Australijskie uczelnie są zatem doskonałym miejscem do tego, by uczyć się zarządzania i biznesu, i stawiać swoje pierwsze kroki zawodowe w otoczeniu osób z różnych państw. Tym samym od razu uczyć się internacjonalnego podejścia do pracy. To samo dotyczy kierunków związanych z marketingiem i social mediami. Wielokulturowe środowisko wspaniale służy także studiowaniu rozmaitych kierunków artystycznych.

Studia w Australii: wymagania – jak im sprostać?

Mogłoby się wydawać, że trzeba sprostać licznym wymaganiom, aby móc uczyć się za granicą. Nic bardziej mylnego! Jeśli chodzi o studia w Australii, wymagania wcale nie różnią się od formalności, które należy spełnić na większości uczelni na świecie. W procesie rekrutacji najważniejsza jest potwierdzona znajomość języka angielskiego oraz matura. Znajomość języka można potwierdzić odpowiednim certyfikatem lub po prostu zdać egzamin. Jeżeli nie znasz języka angielskiego wystarczająco dobrze, możesz wyjechać do Australii i na miejscu zapisać się na kurs językowy. Natomiast dokument potwierdzający zdanie egzaminu maturalnego wystarczy przetłumaczyć na język angielski.

Zanim jednak zaaplikujesz na studia, musisz spełnić kilka wymogów formalnych, dzięki którym będziesz mieć prawo do pobytu na terenie Australii. Najważniejszą kwestią jest uzyskanie wizy studenckiej. Wymaga to złożenia odpowiednich dokumentów oraz dokonania opłaty. Musisz również wykupić ubezpieczenie na czas pobytu w Australii. Jeśli poczujesz, że tego typu formalności Cię przerastają, skorzystaj z naszej pomocy – Australia Study. Wówczas uzyskasz pełnowymiarowe wsparcie – od wizy i aplikacji na studia, aż po zakwaterowanie czy transport.

Kierunek Australia – najchętniej wybierane przez studentów miejsca

Australia to bardzo popularny wybór wśród studentów. Ten kraj jest nie tylko nowoczesny i dobrze rozwinięty, ale również piękny i pełen atrakcji. Młodzi ludzie chętnie korzystają z uroków miast, w których mieszczą się australijskie uczelnie. Najchętniej jednak decydują się na studia w Sydney, Melbourne albo Gold Coast.

1. Studia w Sydney

Nie można się dziwić, że najbardziej popularne są studia w Sydney. Jest to największe australijskie miasto, dlatego oferuje najliczniejsze atrakcje. To właśnie tu znajduje się słynna Opera House, a także Royal Botanic Garden, Harbour Bridge czy Sydney Tower. Warto również dodać, że Sydney to najlepsze miejsce do tego, by znaleźć dobrze płatną pracę na czas studiów. Życie tutaj często porównuje się do standardów życia w największych europejskich miastach. Oczywiście wiąże się to nie tylko z lepszymi zarobkami, ale również wyższymi kosztami utrzymania.

W Sydney można studiować praktycznie wszystko. Doskonale rozwijają się tu gałęzie nauki związane z biznesem i technologią. Znajduje się tutaj łącznie ponad trzydzieści uniwersytetów i mnóstwo szkół zawodowych, które oferują wysokiej jakości kursy.

2. Studia w Melbourne

Drugim najpopularniejszym miejscem wśród studentów jest Melbourne. Jest to również drugie co do wielkości miasto w Australii. Słynie ze swojego muzeum historii naturalnej oraz różnego rodzaju wydarzeń. To także doskonałe miejsce dla osób, które chcą podziwiać australijski krajobraz, ponieważ okolice Melbourne są bogate w wyjątkowo malownicze miejsca.

Melbourne to miasto, które doskonale się rozwija. Student, który uzyska prawo do pracy na terenie w Australii, z pewnością znajdzie tu zatrudnienie. Jest tutaj także wiele uniwersytetów, szkół zawodowych oraz szkół językowych. Bardzo popularne w Melbourne są kierunki edukacji związane z ekonomią, zarządzaniem, biznesem oraz sportem.

3. Studia w Gold Coast

Oczywiście w tym zestawieniu nie mogło zabraknąć słynnego Gold Coast. To właśnie tu wyjeżdżają wszyscy ci, którzy kochają lato i aktywne życie nocne. Przepiękne złociste plaże, dużo słońca i liczne atrakcje turystyczne – to najbardziej charakterystyczne cechy tego miejsca. Dla studenta oznacza to również wiele ofert pracy, szczególnie w gastronomii i hotelarstwie. Studia w Gold Coast są też tańsze, ponieważ ceny zakwaterowania są niższe niż w tak dużych miastach, jak Sydney.

Tak jak w przypadku pozostałych miejscowości, również w Gold Coast mieszczą się liczne uniwersytety oraz placówki edukacyjne. W związku z tym można tu studiować praktycznie wszystko. Zdecydowanie jednak jest to najlepsze miejsca dla każdego, kto pragnie studiować biologię morską oraz pokrewne kierunki.

Wybierz zatem swój wymarzony kierunek i studiuj w jednym z najpiękniejszych miejsc na świecie!