Edukacja

Czy warto rozpocząć studia IT w Australii? Rozwiewamy wątpliwości!

3 lipca, 2023 •• Adrianna ••

Studia informatyczne cieszą się ogromną popularnością wśród przyszłych studentów. Obszar IT nieustannie się rozwija – dziedzina ta znajduje zastosowanie w medycynie, inżynierii, biznesie czy marketingu. Nie da się ukryć, że coraz więcej przedsiębiorstw przenosi się do świata online, przez co wykwalifikowani specjaliści z sektora IT są wciąż potrzebni. Młodzi ludzie coraz częściej decydują się na studia informatyczne poza Polską. Jedną z chętnie wybieranych destynacji jest Australia. Dlaczego warto rozważyć studia IT w Australii? Jaką uczelnię warto wybrać? Czytaj dalej – podpowiadamy.

Studia IT w Australii – czy to dobre rozwiązanie?

Na studia informatyczne najczęściej decydują się osoby, których zainteresowania koncentrują się wokół nowych technologii. IT jest dziedziną dającą możliwość nieustannego zdobywania nowych umiejętności i ciągłego rozwoju. Nie da się ukryć, że absolwenci kierunków związanych z informatyką są rozchwytywani na rynku pracy, co także zachęca młodych ludzi do rozpoczęcia studiów informatycznych.

Choć poziom polskich uczelni jest dość wysoki, przyszli studenci coraz częściej decydują się na realizację studiów za granicą, a konkretnie w Australii – dlaczego?

Jedną z najważniejszych zalet tego rozwiązania jest wysoki poziom nauczania. Uniwersytety w Australii od lat plasują się na wysokich pozycjach w rankingach międzynarodowych. Studenci – niezależnie od wybranej uczelni – mają dostęp do najnowszych technologii.

Warto podkreślić, że studia w IT w Australii to nie tylko szansa na zdobycie międzynarodowego  wykształcenia. To doświadczenie, które kształtuje osobowość i daje możliwość zbudowania wartościowej sieci kontaktów ze specjalistami z całego świata. Studiowanie w Australii wiąże się też z poznaniem innych, odmiennych kultur.

Jak zacząć studia informatyczne w Australii?

Proces rekrutacji na studia IT w Australii rozpoczyna się od załatwienia spraw związanych z wizą studencką. Na szczęście nie musisz samodzielnie przechodzić przez formalności – chętnie Ci w tym pomożemy. Zacznij od zapoznania się z wymaganiami dotyczącymi rekrutacji na wymarzony kierunek. W tym celu warto skontaktować się z centrum rekrutacyjnym – każdy stan w Australii ma przypisane takie miejsce. To właśnie tam musisz złożyć aplikację i wymaganą dokumentację wraz z opłatą. Musisz też przedłożyć dokumenty potwierdzające ukończenie szkoły średniej i świadectwo maturalne.

IT w Australii – gdzie warto studiować?

Wysoki poziom nauczania i prestiż przyciągają rzeszę przyszłych informatyków. Studia IT w Australii są realizowane przez wiele uczelni. Na szczególną uwagę zasługują jednak 3 ośrodki, takie jak:

  1. University of Sydney – to prestiżowa placówka, o której ukończeniu marzy wielu kandydatów. Student otrzymuje zarówno teoretyczne, jak i praktyczne przygotowanie do zawodu;
  1. La Trobe University – to jeden z najlepszych uniwersytetów w Melbourne. Studentów nie przyciąga tu jedynie wysoki poziom nauczania – Melbourne uznaje się za jedno z najlepszych miejsc do życia;
  1. Edith Cowan University – placówka znajduje się w Perth. To absolutny lider w dziedzinie cyberbezpieczeństwa. Co ciekawe, miasto jest przyjazne studentom także pod względem cen – uznaje się je za jedną z najtańszych metropolii w Australii.
  1. Torrens University Australia – jeden z młodszych i bardzo nowoczesnych australijskich uniwersytetów, oferujących zarówno kursy zawodowe jak i studia wyższe. Oferuje stypendium do 35%. Możesz studiować na wybranym przez siebie kampusie w Sydney, Melbourne, Brisbane, Adelaide, Gold Coast, Blue Mountains.
  1. Kaplan Business School – uczelnia oferująca studia wyższe specjalizujące się biznesie, IT i rachunkowości. Oferuje świetne kierunki MBA oraz atrakcyjne stypendium dla międzynarodowych studentów. Study wherever you want: Sydney, Perth, Adelaide ,Melbourne, Brisbane.

Studia IT w Australii to doskonała szansa na przeżycie przygody życia. Wysoki poziom nauczania, przygotowanie do pracy i okazja do nawiązania międzynarodowych przyjaźni z innymi studentami zdecydowanie zachęcają do rozpoczęcia nauki w Australii.

studia-it-australia