Edukacja

Czy warto zdecydować się na studia magisterskie w Australii?

4 lipca, 2024 •• Netmove ••

Australia ma wszystko – niezwykły klimat, zachwycającą faunę i florę oraz rozwiniętą gospodarkę. Co więcej, plasuje się w światowej czołówce nie tylko pod względem warunków życia, ale też jakości szkolnictwa. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że wielu studentów z całego świata wybiera studia magisterskie w Australii. Marzysz o kontynuowaniu edukacji w tym kraju? Z Australia Study to możliwe! Jeżeli planujesz rozpocząć studia magisterskie w Australii, przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak możemy Ci pomóc.

Studia magisterskie w Australii – co warto o nich wiedzieć?

Uniwersytety w Australii oferują studia na kilku poziomach. Pierwszym jest oczywiście licencjat. Wielu studentów decyduje się jednak na kontynuowanie edukacji i wybiera studia magisterskie. W zależności od kierunku i uczelni edukacja trwa od 1 roku do 2 lat. Niemniej jednak warto studiować 2 lata, gdyż umożliwia to aplikację o post graduate visa (485) i pracę w Australii przez określony czas po ukończeniu studiów.

Studia magisterskie to szansa na zdobycie wyższego poziomu wiedzy i nauki praktycznych umiejętności. Co ciekawe, podczas studiów możesz legalnie pracować. To okazja do zdobycia nowych doświadczeń zawodowych. Na niektórych kierunkach studiów są one wręcz wymagane. Jakie studia magisterskie możesz wybrać? Uczelnie oferują mnóstwo kierunków. W Australia Study pomożemy Ci wybrać opcję skrojoną na miarę Twoich potrzeb i oczekiwań!

Czy warto zdecydować się na studia magisterskie w Australii?

Jak aplikować na studia magisterskie?

Rekrutacja na studia magisterskie w Australii wymaga dopełnienia wielu formalności. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że proces ten może być skomplikowany i budzić mnóstwo wątpliwości. Bez obaw – jesteśmy tu dla Ciebie i chętnie pomożemy Ci skompletować niezbędne dokumenty. Chcąc aplikować na studia magisterskie w Australii, potrzebujesz:

– dyplomu poświadczającego ukończenie studiów licencjackich,

– dokumentu potwierdzającego znajomość języka angielskiego na poziomie C1 (może to być np. certyfikat IELTS),

– ubezpieczenia zdrowotnego – w Australia Study pomożemy Ci je uzyskać,

– wizy studenckiej – w tym również możemy Ci pomóc,

– ważnego paszportu.

Jakie uczelnie w Australii warto wziąć pod uwagę?

Wybór uniwersytetu nie jest łatwym zadaniem. Dużym zainteresowaniem wśród kandydatów cieszy się przede wszystkim Uniwersytet w Sydney oraz University of Melbourne, które zajmują wysokie miejsce w światowych rankingach. Niemniej jednak są to bardzo drogie uniwersytety. Studenci często decydują się na studia w Torrens University Australia, RMIT, Edith Cowan University,, Kaplan Business School czy też Griffith University. Studenci chętnie wybierają kierunki związane ze biznesem, medycyną, architekturą oraz IT.

Studia magisterskie w Australii to niezapomniane przeżycie i okazja do zdobycia wykształcenia, które otworzy Ci zupełnie nowe, zawodowe możliwości. Marzysz o studiach w Australii? Zatem koniecznie skontaktuj się z Australia Study. Kompleksowo zorganizujemy Twój wyjazd. Pomożemy Ci wybrać wymarzoną uczelnię i zajmiemy się formalnościami związanymi z aplikacją na studia i procesem wizowym. To nie wszystko – po przylocie do Australii odbierzemy Cię z lotniska i odwieziemy do miejsca zakwaterowania. Możesz liczyć na nasze wsparcie przez cały pobyt.