Edukacja

Jakie kierunki studiów w Australii są najpopularniejsze? Sprawdź, co możesz studiować

5 października, 2023 •• Adrianna ••

Wybierasz się na studia? Przed Tobą szereg ważnych decyzji do podjęcia. Młodzi ludzie często decydują się na zdobycie wykształcenia poza granicami swojego kraju. Jedną z ciekawszych studenckich destynacji jest Australia. Tamtejsze uczelnie od lat plasują się na wysokich pozycjach w międzynarodowych rankingach i w wielu dziedzinach nie mają sobie równych. Jakie kierunki studiów w Australii są najpopularniejsze? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w poniższym artykule.

Studia w Australii – dlaczego warto się na nie zdecydować?

Na zagraniczne studia decydują się osoby, które chcą zdobyć prestiżowe wykształcenie i przy okazji przeżyć przygodę życia. Australia daje młodym ludziom mnóstwo możliwości. Wyjazd na studia do tego kraju jest idealnym sposobem na szlifowanie znajomości języka angielskiego. Będziesz używać go codziennie – podczas zajęć na uczelni, pracy czy spotkań z nowymi znajomymi.

Decydując się na studia w Australii, niezależnie od wybranego kierunku, masz szansę na zdobycie dyplomu, który jest rozpoznawalny na całym świecie. Dzięki temu zyskasz przewagę na rynku pracy. To zasługa wysokiego poziomu nauczania, rewelacyjnego dofinansowania australijskich placówek edukacyjnych i wykwalifikowanej kadry akademickiej.

W Australii studiuje mnóstwo osób z całego świata. To oznacza, że decydując się na wyjazd do tego państwa, zyskujesz okazję do nawiązania międzynarodowych znajomości. Wiele studenckich przyjaźni może przetrwać nawet długie lata po zakończeniu studiów. Ponadto kontakty nawiązane w okresie studiów mogą być cenne w pracy.

Jakie kierunki studiów w Australii cieszą się największą popularnością?

Zastanawiasz się, dlaczego Australia jest tak chętnie wybierana przez studentów? Sekret tkwi w wysokim poziomie nauczania. Placówki oświatowe są dobrze wyposażone – studenci mają dostęp do nowoczesnych technologii, dzięki czemu są fantastycznie przygotowani do praktycznego wykonywania zawodu. Kadra akademicka kładzie duży nacisk na samodzielną pracę studentów i praktyczne zadania, co przekłada się na ich umiejętności i wyniki w nauce.

Jedną z wielu zalet studiowania w Australii jest to, że istnieje duże zróżnicowanie między kierunkami studiów. Niektóre placówki edukacyjne specjalizują się w ściśle określonych dziedzinach. Dzięki temu każdy student może wybrać program, z którym wiąże plany zawodowe.

Co można studiować w Australii? Wybór kierunków jest ogromny. Możesz związać akademicką przyszłość z takimi kierunkami jak prawo, IT, nauki społeczne czy inżynieria. Jeśli chcesz rozwinąć swój talent artystyczny, wybierz sztukę i projektowanie lub architekturę. Zastanawiasz się, jakie kierunki studiów w Australii są najpopularniejsze wśród studentów? Czytaj dalej – wyłoniliśmy 3 najchętniej wybierane dziedziny, doceniane w międzynarodowych rankingach.

1. Information Technology (IT)

Interesują Cię nowe technologie? Wiążesz z nimi swoją przyszłość? W takim razie zdecyduj się na rozpoczęcie studiów w obszarze IT. To kierunek, który cieszy się wyjątkowo dużą popularnością w Australii. Dyplom ukończenia studiów z dziedziny IT jest niezwykle prestiżowy – dlaczego? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. Studenci podczas zajęć mają dostęp do innowacyjnych rozwiązań, dzięki czemu są lepiej przygotowani do pracy w zawodzie niż po ukończeniu jakiejkolwiek innej, np. europejskiej uczelni.

Najlepszy program nauczania oferuje University of Sydney. Studenci tej placówki otrzymują zarówno teoretyczne, jak praktyczne zaplecze przygotowujące do zawodu. Uczelnia kształtuje ich na wysokiej klasy specjalistów.

Przyszli informatycy chętnie wybierają też La Trobe University w Melbourne, Edith Cowan University w Perth oraz Torrens University Australia, który ma kampusy w wielu australijskich miastach. Ośrodki te są świetnie wyposażone, co pozwala studentom rozwijać umiejętności i przygotować się do pracy w zawodzie.

2. Biznes i zarządzanie

Jednym z najpopularniejszych kierunków studiów nie tylko w Australii, ale także w innych państwach jest biznes i zarządzanie. Studenci uczą się efektywnie wykorzystywać zasoby, podejmować trudne decyzje i rozwijają umiejętności przywódcze. Dzięki temu otwierają sobie drzwi do różnorodnych możliwości zawodowych. Absolwenci tego kierunku mogą pracować w korporacjach, rozmaitych organizacjach i prowadzić własne firmy.

Jedną z najlepszych uczelni, które oferują programy związane z biznesem, jest Kaplan Business School. Studenci chętnie wybierają ten ośrodek ze względu na atrakcyjne stypendia i wysoki poziom nauczania. Warto rozważyć też wspomniany wyżej University of Sydney.

3. Medycyna

Jednym z najczęściej wybieranych kierunków studiów w Australii jest medycyna. Nie ma w tym nic dziwnego. Uczelnie kształcące przyszłych lekarzy odnotowują wysokie noty w rankingach. Dyplom australijskich ośrodków edukacyjnych otwiera drzwi do międzynarodowej kariery.

Pierwsze miejsce wśród placówek realizujących programy medyczne zajmuje University of Melbourne. Studenci chętnie wybierają tę uczelnię nie tylko ze względu na wysoki poziom nauczania. Warto podkreślić, że placówka finansuje badania naukowe, dzięki czemu studenci mogą zdobyć wiedzę i cenne doświadczenie. Programy medyczne są też realizowane przez University of Sydney. Placówka rewelacyjnie przygotowuje studentów do wykonywania zawodu lekarza.

Jak dostać się na studia w Australii?

Wiesz już, jakie kierunki studiów są najpopularniejsze w Australii. Z pewnością zastanawiasz się, jak się na nie dostać? Najpierw musisz postarać się o wizę studencką. To podstawowy dokument, dzięki któremu będziesz mieć prawo do pobytu i nauki na terenie Australii. Równie istotne jest złożenie aplikacji na wybrany przez Ciebie kierunek. Pamiętaj także o przyziemnych kwestiach. Przed wyjazdem zadbaj o zakwaterowanie i transport z lotniska.

Dopełnienie wszystkich formalności nie jest trudne – z powodzeniem poradzisz sobie samodzielnie. Chcesz mieć pewność, że proces formalnych przygotowań do wyjazdu do Australii przebiegnie sprawnie i poprawnie? Skorzystaj z profesjonalnej pomocy. W Australia Study zajmujemy się tym na co dzień. Chętnie przeprowadzimy Cię przez wszystkie procedury i pomożemy wejść w rolę studenta bez stresu. Skontaktuj się z nami – z pewnością znajdziemy rozwiązanie dopasowane do Twoich potrzeb!