Edukacja

Jakie uczelnie w Australii są najlepsze? Dowiedz się, gdzie warto studiować!

7 listopada, 2023 •• Adrianna ••

Rozważasz studia w Australii? Nie ma w tym nic dziwnego – zagraniczne studia kształtują osobowość i pozwalają rozwijać umiejętności. Ponadto australijski system edukacyjny jest doceniany na całym świecie za swoje doskonałe standardy. Wiele z australijskich uczelni znajduje się w czołówce światowych rankingów. Zastanawiasz się, jakie uczelnie w Australii są najlepsze? Czytaj dalej – przygotowaliśmy dla Ciebie krótką listę placówek edukacyjnych, na które warto aplikować!

Dlaczego studenci wybierają Australię?

Australia oferuje kandydatom szereg możliwości. Możesz wybierać spośród szerokiej gamy programów edukacyjnych na różnych poziomach. Do dyspozycji masz kursy językowe, studia licencjackie, magisterskie i doktoranckie. Istnieje tam duży nacisk na zdobywanie praktycznych umiejętności i doświadczenia. Kadra akademicka zachęca studentów do samodzielnej pracy. Co ważne, większość uczelni oferuje możliwość odbycia praktyk i staży. Dzięki temu studenci mogą zdobyć pierwsze doświadczenia zawodowe.

Australijskie jednostki akademickie przyciągają uwagę studentów wysokim poziomem nauczania i innowacyjnością. To zasługa dobrego dofinansowania. Studenci mogą korzystać z nowoczesnych technologii i angażować się w nowatorskie badania. To jednak nie wszystko. Australia jest krajem, w którym studiuje mnóstwo studentów z różnych zakątków świata. Dzięki temu masz szansę na nawiązanie inspirujących znajomości. Co więcej, to znakomita okazja do podszlifowania języka angielskiego.

Najlepsze uczelnie w Australii, czyli jakie? Poznaj 3 propozycje

W Australii działa 40 publicznych uniwersytetów. Tamtejszy system szkolnictwa jest znany na całym świecie, przede wszystkim dzięki wysokiej jakości edukacji. Zastanawiasz się, jakie uczelnie w Australii są najlepsze? Przygotowaliśmy listę 3 najbardziej prestiżowych placówek oraz listę uniwersytetów, które pozwalają na zdobycie wysokiej jakości edukacji przy niższym budżecie.

1. Australian National University

Australian National University to najważniejsza uczelnia w Australii. Niezmiennie zajmuje najwyższe pozycje w międzynarodowych rankingach. Uniwersytet przyciąga uwagę studentów m.in. osiągnięciami w badaniach – jest wysokiej klasy ośrodkiem badawczym. Studenci wskazują też, że Canberra, w której znajduje się kampus, jest przyjaznym miastem z doskonałą infrastrukturą. Można znaleźć tam mnóstwo otwartych przestrzeni, które sprzyjają spacerom.

2. University of Sydney

Uniwersytet w Sydney to światowej klasy placówka, która niezmiennie plasuje się w czołówce rankingów najlepszych uczelni na świecie. Co ciekawe, znajduje się na pierwszym miejscu wśród australijskich placówek zatrudniających absolwentów. Studenci mają do dyspozycji bogatą ofertę edukacyjną – niemal każdy kandydat może znaleźć tam kierunek dla siebie. Na uwagę zasługuje też możliwość podjęcia praktyk i zdobycia pierwszych doświadczeń zawodowych.

3. University of Melbourne

Uniwersytet w Melbourne cieszy się doskonałą reputacją. Co więcej, jest to jeden z najważniejszych kompleksów badawczych w Australii. Uczelnia przyciąga kandydatów bogatą ofertą kierunków i świetnym zapleczem dydaktycznym. Placówka jest dobrze finansowana, dzięki czemu studenci mają dostęp do zaawansowanych technologii.

Oprócz prestiżowych uczelni, które często wiążą się z wysokimi czesnymi, przedstawiamy również najczęściej wybierane uczelnie przez międzynarodowych studentów. Australia Study współpracuje między innymi z RMIT, Griffith University, Torrens University Australia, Kaplan Business School, Western Sydney University, Flinders University i więcej.

Studiowanie w Australii to okazja do zdobycia świetnego wykształcenia oraz do poznania kultury tego kraju. Chcesz przeżyć przygodę życia? Skontaktuj się z nami – pomożemy Ci uporać się z niezbędnymi formalnościami.