Edukacja
Kursy zawodowe w Australii

Kursy biznesowe w Australii

10 marca, 2023 •• Adrianna ••

Kursy zawodowe w Australii VET (Vocational Education and Training) to bardzo popularne i praktyczne przygotowanie do zawodu. Najczęściej decydują się na nie osoby, które po ukończeniu kursu chcą szybko podjąć pracę w wybranym zawodzie w Australii. Dużą popularnością cieszą się kursy zarządzania i biznesu. Dzięki innowacyjnym metodom nauczania, praktycznemu podejściu do studenta oraz dobrej bazie rozwojowej, znajdują się one w czołówce najbardziej pożądanych kursów.

Dlaczego biznes?

Nowoczesna i intensywnie rozwijająca się gospodarka Australii to idealne miejsce dla inwestorów i firm. Zwiększając swój zasięg na rynku międzynarodowym, poszukują nowych pracowników. Wysoki wzrost gospodarczy kraju, atrakcyjne środowisko naturalne oraz wykwalifikowana kadra pracownicza nie tylko przyciągają inwestorów, ale również przyczyniają się do tworzenia świetnie prosperującego sektora biznesu. To właśnie rozwijający się dynamicznie sektor biznesu, a także sektor zasobów ludzkich, stanowią jedne z najważniejszych elementów gospodarki kraju.

Perspektywy zawodowe w Australii

Kurs zawodowy w Australii to idealna opcja aby poszerzyć horyzonty i nabyć kluczowe doświadczenie zawodowe. Podczas kursu odnajdziesz się w zróżnicowanym środowisku, a także przeniesiesz swój język angielski na kolejny poziom. Nauczysz się efektywnej pracy w grupie, a w przypadku kursu zarządzania projektami zdobędziesz umiejętności nadzorowania międzynarodowego zespołu.

Sydney Opera House

Kursy Zawodowe czy Studia Wyższe w Australii?

Czym różnią się kursy zawodowe od studiów wyższych w Australii?

  • Kursy zawodowe są krótsze niż studia wyższe. Większość kursów (Diploma) trwa około 1 roku, przy czym  studia wyższe trwają 3 lata (Licencjat) lub 2 lata (Magister). 
  • Kursy zawodowe dostarczą Ci praktycznej wiedzy w konkretnej dziedzinie. 
  • Kursy są również tańszą alternatywą zarówno studiów wyższych, jak i kursów językowych. 
  • Kursy odbywają się 1-3 razy w tygodniu, dlatego też łatwo jest pogodzić naukę z pracą.

Korzyści nauki w Australii

Wyjazd na kurs zawodowy w Australii to nie lada wyzwanie, ale również doświadczenie pełne korzyści. W trakcie wyjazdu oprócz ważnych umiejętności zawodowych i podniesienia kwalifikacji pracowniczych, zdobędziesz przede wszystkim pewność siebie i staniesz się bardziej otwarty na przyszłe wyzwania. Po powrocie do Europy z kursu zarządzania biznesem lub projektami w Australii, Twoje CV wyróżni się na tle innych. Doświadczenie w zarządzaniu biznesem lub projektami oraz profesjonalny angielski uczyni Cię nieprzeciętnym kandydatem na europejskim rynku pracy! Zapytaj nas o kursy zawodowe w Australii.

Autor: Aleksandra Dudek