Kursy zawodowe w Australii
Praca
Rekomendowane Kursy

Kursy zawodowe w Australii – jakie są najpopularniejsze?

13 marca, 2024 •• Adrianna ••

Australia to znakomite miejsce do rozwoju osobistego i naukowego. Wbrew pozorom nie musisz wyjeżdżać tam wyłącznie na studia. Doskonałym rozwiązaniem są także kursy zawodowe. Cieszą się dużą popularnością – umożliwiają zdobycie praktycznych umiejętności i stanowią przygotowanie do pełnienia obowiązków w wybranym zawodzie w Australii. Zastanawiasz się, czy warto skorzystać z tej możliwości? Czytaj dalej i dowiedz się, jakie kursy zawodowe w Australii są szczególnie warte uwagi!

Kursy zawodowe w Australii – co musisz o nich wiedzieć?

System edukacji w Australii jest skonstruowany w taki sposób, aby zachęcić uczniów, studentów i słuchaczy do zdobywania praktycznych umiejętności, które przygotują ich do pracy w zawodzie. Wielu młodych ludzi zamiast studiów wybiera kursy zawodowe. To świetna opcja dla osób, które chcą szybko i skutecznie przygotować się do wejścia lub powrotu na rynek pracy i podnieść swoje kwalifikacje bądź wzbogacić CV. Kursy zawodowe VET, czyli Vocational Education and Training, to sposób na poszerzenie swoich zawodowych horyzontów. Ukończenie ich zbliża do odnalezienia wymarzonej pracy i daje możliwość zdobycia doświadczenia w określonej dziedzinie.

Kursy zawodowe w Australii dzielą się na różne poziomy: Certificate, Diploma i Advanced Diploma.. Czas trwania poszczególnych kursów jest bardzo różny. Zwykle wynosi od 6 do 24 miesięcy. Co ciekawe, to jedna z najtańszych form kształcenia w tym kraju.

nauka-i-praca-w-australii
Nauka i Praca w Australii

Jakie kursy zawodowe są popularne w Australii?

Kursy zawodowe VET oferują zarówno prywatne szkoły wyższe, jak i australijskie instytucje edukacyjne, jak np. TAFE, czyli Instytuty Techniczne i Doskonalenia Zawodowego. Z uwagi na popularność tego rozwiązania, szczególnie wśród słuchaczy zagranicznych, kursy są oferowane przez setki instytutów. Są dostępne w rozmaitych dziedzinach, dzięki czemu każdy bez trudu znajdzie wariant dla siebie. Zastanawiasz się, jakie kursy są najpopularniejsze w Australii? Do najchętniej wybieranych zaliczyć możemy m.in.:

– Human Resources,

– Graphic Designer,

– Digital Marketing,

– Business & Management,

– IT,

– Project Management,

– Childcare Education.

Oferta kursów zawodowych w Australii jest bardzo bogata. Podczas wielu z nich można też odbyć praktyki zawodowe, które przygotują Cię do wykonywania obowiązków w pracy (między innymi w branży hospitality)

Jakie wymagania należy spełnić, aby zapisać się na kurs zawodowy?

Kursy zawodowe VET dają możliwość połączenia nauki z pracą. Zajęcia odbywają się zwykle 1 lub 2 dni w tygodniu, dzięki czemu można bardzo łatwo znaleźć pracę. Kursy zawodowe są podzielone na różne przedmioty. Aby otrzymać zaliczanie, trzeba wykonywać tzw. assessments, są to zazwyczaj praktyczne case study . Może to być np. projekt lub inna forma pracy własnej.

Zastanawiasz się, jakie warunki musisz spełnić, by móc rozpocząć naukę na kursach VET? Niezależnie od wybranego kierunku czy uczelni, musisz mieć ważny paszport oraz ukończoną szkołę średnią. Ważna jest też odpowiednia znajomość języka angielskiego – powinna umożliwiać Ci swobodną komunikację. Większość szkół przeprowadza wewnętrzne bezpłatne testy z języka angielskiego. Uzyskując pozytywny wynik, możesz od razu rozpocząć naukę na wybranym kursie!

Kursy zawodowe w Australii to okazja do nauki praktycznych umiejętności, które będą potrzebne do wykonywania obowiązków zawodowych. Potrzebujesz pomocy w złożeniu aplikacji lub wybraniu odpowiedniego dla siebie kierunku? Skontaktuj się z nami – chętnie pomożemy!