Edukacja
Praca

Nauka i Praca w Australii – dlaczego warto wziąć udział w tym programie? Wyjaśniamy!

2 stycznia, 2024 •• Adrianna ••
nauka-i-praca-w-australii-sydney

Rozważasz zagraniczne studia? Marzysz o przeżyciu przygody życia? Jednym z atrakcyjnych miejsc przyciągających rzesze przyszłych studentów jest Australia. Młodzi ludzie chętnie korzystają z zalet programu Nauka i Praca w Australii – dlaczego? Jakie wymagania należy spełnić, by wziąć w nim udział? Czytaj dalej – wyjaśniamy!

 

Nauka i Praca w Australii – co warto wiedzieć o tym programie?

Młodzi ludzie chętnie decydują się na wyjazd do Australii na studia. To jedyny w swoim rodzaju sposób na uzyskanie honorowanego na całym świecie dyplomu i zdobycie cennego doświadczenia zawodowego. Jednym z programów, które ułatwiają zalegalizowanie pobytu w tym kraju, jest Nauka i Praca w Australii. To dobry sposób, aby zdobyć odpowiednie kwalifikacje i jednocześnie podjąć pracę, dzięki czemu możliwe jest zbilansowanie kosztów życia.

Jedną z najważniejszych zalet programu Nauka i Praca w Australii jest to, że nie musisz mieć statusu studenta w Polsce. To oznacza, że możesz z niego skorzystać, kiedy tylko zechcesz. Program daje studentom możliwość podjęcia legalnej pracy w wymiarze 24 godzin tygodniowo w roku akademickim. Studenci, którzy decydują się na wyjazd w ramach programu “Nauka i Praca”, najczęściej zdobywają pierwszą pracę w kawiarniach, restauracjach i hotelach.

Program Nauka i Praca w Australii – jakie wymagania musisz spełnić?

Jak wspomnieliśmy wyżej, najważniejszą zaletą programu Nauka i Praca w Australii jest to, że nie trzeba mieć w Polsce statusu studenta. Co ciekawe, przyszli słuchacze nie muszą perfekcyjnie znać języka angielskiego. Nie ma też ograniczeń dotyczących wieku. Jednym warunkiem, który młodzi ludzie muszą spełnić, jest posiadanie odpowiedniej wizy. Aby ją zdobyć, należy dostarczyć takie dokumenty jak:

– potwierdzenie przyjęcia na studia na australijskiej uczelni wyższej, czyli CoE (Confirmation of Enrollment),

– ważny paszport,

– ubezpieczenie zdrowotne.

Oczywiście możesz samodzielnie skompletować niezbędne dokumenty i złożyć wniosek o wydanie wizy. Nie da się jednak ukryć, że formalności mogą przytłoczyć. Chcesz ułatwić sobie życie i skupić się przed wyjazdem na tym, co ważne? Skontaktuj się z nami – chętnie pomożemy Ci złożyć aplikację!

Dlaczego warto skorzystać z programu Nauka i Praca w Australii?

Australia to jedno z najlepszych miejsc do życia. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że tak wiele młodych osób decyduje się na wzięcie udziału w programie Nauka i Praca. Mieszkańcy tego kraju są przyjaźnie nastawieni do studentów i chętnie pomagają im m.in. w nauce języka angielskiego. Wyjazd w ramach programu to okazja do rozwoju osobistego i zdobycia cennego doświadczenia zawodowego. Oprócz tego warto pamiętać o wysokim poziomie nauczania, który pozwala studentom przygotować się do pracy w zawodzie.

Program Nauka i Praca w Australii umożliwi Ci legalne przebywanie na terenie tego kraju nawet przez kilka lat. Dzięki niemu masz szansę uzyskać dyplom prestiżowej uczelni i połączyć naukę ze zdobywaniem pierwszych zawodowych doświadczeń. Chcesz skorzystać z tej niepowtarzalnej szansy? Zatem skontaktuj się z nami – chętnie pomożemy!