Zarządzanie Projektami

Kurs Project Management w Australii

Interesuje Cię realizacja projektów i przejmowanie inicjatywy? Chcesz zarządzać budżetem, ryzykiem oraz realizować cele i zadania? Wolisz pracować indywidualnie i mieć pełną kontrolę nad swoimi zadaniami?

Jeśli odpowiedź brzmi TAK, możesz zostać świetnym kierownikiem projektu i co więcej, masz szansę rozpocząć swoją karierę w zaledwie 12 miesięcy, realizując kurs Project Management w Australii.

Wybierz spośród:

Kursy zawodowe w Australii trwają około 1 roku, a studia wyższe – 2 lub 3 lata.

ZARZĄDZANIE PROJEKTAMI W AUSTRALII

Australia jest popularną destynacją dla międzynarodowych studentów w celu zdobywania edukacji, doświadczenia zawodowego i kulturowego. Oprócz niesamowitych plaż i tętniących życiem miast, jakość życia jest bardzo wysoka.

Dlaczego warto studiować kurs Project Management w Australii?

Project Management w Australii

Pytanie brzmi – jak zacząć?

Podczas gdy niektórzy ludzie wspinają się na poziom zarządzania przez lata pracy, Ty możesz rozpocząć karierę już od kursu zarządzania projektami w Australii:


Nasz zespół ekspertów pomoże Ci wybrać najlepszą uczelnię w Australii w ramach programu Nauka i Praca w Australii.

Zainwestuj w swoją przyszłość już teraz!

Sprawdź najczęściej zadawane pytania. Mamy dla Ciebie odpowiedzi!
Dlaczego warto pracować jako kierownik projektu?

·       To praca bez biurka — pracuj w zaciszu swojego domu, w hotelu przy plaży lub na statku wycieczkowym gdzieś na Karaibach. Dzięki zarządzaniu projektami możesz pracować w dowolnym miejscu i komunikować się z klientami i zespołem bezpośrednio z laptopa.
·       Roczna podwyżka wynagrodzenia zależy od Ciebie. Rozwijaj się i ciesz się wzrostem wynagrodzenia za każdy rok zdobytego doświadczenia.
·       Równowaga umiejętności technicznych i miękkich – Każdy projekt nie tylko poprawi Twoje umiejętności techniczne, ale także odmieni Twoją osobowość poprzez liczne negocjacje, mediacje i zarządzanie interesariuszami.
·       Dynamiczna praca – Zadania zarządzania projektami nie mają charakteru monotonicznego. Jeśli łatwo męczysz się rutynową pracą dzień po dniu, to kariera w zarządzaniu projektami jest dla Ciebie. Nie ma dwóch projektów o takim samym zakresie, czasie, budżecie i środowisku.
·       Spotykaj się i pracuj z różnymi ludźmi – umiejętności społeczne są również ważnym czynnikiem w zarządzaniu projektami. Spotkasz się i będziesz stale wchodzić w interakcję z różnymi ludźmi, co pozwoli Ci stworzyć sieć i nawiązać relacje z kluczowymi osobami w branży.
·       Ciągłe odkrywanie na nowo – wraz z rozwojem technologii rozwija się również zarządzanie projektami. Praca tutaj pozwoli Ci aktualizować swoje umiejętności i być na równi z nowymi rozwiązaniami optymalizującymi Twoją pracę.
·       Stały popyt – najlepsi kierownicy projektów są bardzo poszukiwani i uznawani przez niektóre z czołowych organizacji na świecie.
·       Elastyczne godziny – ponieważ projekty mogą być prowadzone w różnych krajach, kierownicy projektów mogą pracować w bardziej elastycznych godzinach.
·       Z łatwością zmieniaj branże – przy zarządzaniu projektami przechodzenie z branży do innej nie stanowi problemu, ponieważ większość sektorów wymaga kierownika projektu.

Ciekawostki dotyczące Zarządzania Projektami

·       Globalna mediana rocznej pensji kierowników projektów wynosi 81 000 USD.
·       Kierownicy projektów z certyfikatem mogą zarabiać średnio o 23% więcej niż kierownicy projektów bez kwalifikacji.
·       Oczekuje się, że do 2027 r. miejsca pracy związane z zarządzaniem projektami wzrosną o 33%, czyli prawie 22 miliony nowych miejsc pracy.
·       Kierownicy projektów spędzają około 90% czasu na komunikowaniu się z ludźmi.
·       Prawie 70% organizacji z kierownikami projektów zgłasza, że ​​wskaźniki powodzenia projektów znacznie się poprawiły.
·       90% dyrektorów wyższego szczebla na całym świecie i ekspertów ds. zarządzania projektami twierdzi, że dobre zarządzanie projektami jest kluczem do osiągnięcia pomyślnych wyników i uzyskania przewagi konkurencyjnej.
·       Zdalne prowadzenie projektów zwiększa zadowolenie Project Managerów i prowadzi do 13% wskaźnika sukcesu projektu.

Czym zajmuje się kierownik projektu w Australii?

Głównym zadaniem kierownika projektu jest nadzorowanie konkretnego projektu przez wszystkie jego fazy aż do zakończenia. Obowiązki mogą się różnić w zależności od branży lub charakteru projektu, ale większość pracy skupia się na podejmowaniu rozsądnych decyzji, aby pomyślnie zakończyć projekt
Kierownik projektu bierze udział w planowaniu, zatrudnianiu siły roboczej, kontakcie ze wszystkimi zaangażowanymi stronami i nadzorowaniu projektu, sprawdzanie czy przebiega zgodnie z ustalonym budżetem i harmonogramem.

Które branże oferują najwyższe wymagania dla Project Managerów?

Podczas gdy większość branż wymaga pewnego rodzaju zarządzania projektami, następujące branże od lat wykazują duże zapotrzebowanie na kierowników projektów:
·       Media informacyjne i telekomunikacja
·       Produkcja
·       Opieka Zdrowotna i Pomoc Socjalna,
·       Usługi
·       Rolnictwo/Górnictwo
·       Finanse i Doradztwo
Według Portalu Informacji o Rynku Pracy (LIMP) w ciągu najbliższych pięciu lat przewiduje się również wzrost liczby ofert pracy dla kierowników projektów o 6,2%.

Co studiować, aby rozpocząć karierę jako Project Manager?

Aby pracować jako Project Manager w Australii, trzeba posiadać kwalifikacje w zakresie zarządzania projektami.
·       Certificate IV of Project Management
·       Diploma of Project Management
·       Advanced Diploma of Project Management
·       Bachelor or Project Management
·       Master of Project Management
Możesz również uzyskać PMI – Project Management Professional i zarejestrować się do krajowej akredytacji w Australijskim Instytucie Zarządzania Projektami (AIPM)
Skontaktuj się z nami a pomożemy Ci wybrać odpowiedni kurs i uczelnię.

Czy warto mieć tytuł PMP w Australii?

Certyfikacja PMP niewątpliwie stanowi wartość dodaną do twojego CV, nie tylko w Australii, ale na całym świecie. Zapewnia uznanie w branży, pozwala zdobyć ważne umiejętności w tej dziedzinie, zapewnia możliwości nawiązywania kontaktów i pomaga rozwijać karierę bez względu na sektor, w którym chcesz pracować.

Jakie są najlepsze uniwersytety w Australii oferujące kierunek  studiów w zakresie Zarządzania Projektami?

·       Uniwersytet RMIT
·       University of Sydney
·       Victoria University
·       University of Technology Sydney
Jeśli preferujesz kurs zawodowy zamiast studiów wyższych, skontaktuj się z nami a doradzimy Ci najlepsze uczelnie.

Czy PMP jest kwalifikacją globalną?

Certyfikacja PMP jest uznawana i uważana za jeden z najbardziej szanowanych certyfikatów w dziedzinie zarządzania na całym świecie. Posiadanie certyfikatu PMP pozwoli Ci znaleźć lepiej płatną pracę – 20% wyższą niż wynagrodzenie kierowników projektów spoza PMP. Oprócz konkurencyjnego wynagrodzenia, posiadanie certyfikatu będzie również odgrywać kluczową rolę w awansie Twojej kariery na wyższe kierownictwo.

Ile zarabia Project Manager w Australii?

Pracując jako kierownik projektu w Australii możesz zarobić od 80 000 AUD do 160 000 AUD rocznie. Podstawą wynagrodzenia jest doświadczenie, staż pracy, specjalizacja i wykształcenie.