Edukacja

W jakich terminach odbywa się rekrutacja na studia w Australii?

13 marca, 2024 •• Adrianna ••

Wysoki poziom nauczania w Australii przyciąga studentów z całego świata. Uniwersytety i inne instytucje edukacyjne uznawane są za jedne z najlepszych. Australia ma wiele do zaoferowania. Wielokulturowość, przyjazny klimat i szereg atrakcji turystycznych to tylko nieliczne zalety Australii, które przekonują kandydatów do aplikacji na uczelnię wyższą w tym kraju. Zastanawiasz się, jakie terminy przyjęć obowiązują na studia w Australii? Czytaj dalej – podpowiadamy!

edukacja-w-australii

Studia w Australiiterminy przyjęć

Przebieg australijskiego roku akademickiego różni się od tego, który znają polscy studenci. W Australii rok trwa dwa semestry i na wielu uczelniach rozpoczyna się w lutym – nie jest to jednak reguła. Co ciekawe, nabór często odbywa się dwa razy do roku. Na studia, które rozpoczynają się w lutym, rekrutacja trwa do 30 października. Studenci pragnący rozpocząć studia w lipcu, muszą wziąć udział w rekrutacji trwającej do 30 kwietnia. Warto jednak pamiętać o tym, że daty rozpoczęcia roku akademickiego mogą się różnić w zależności od uczelni.

Na australijskich uczelniach obowiązuje też dodatkowa rekrutacja, która odbywa się w lipcu. Proces ten nieco różni się od głównej rekrutacji. Australijski system oświaty daje szansę studentom rozpoczynającym naukę w drugim semestrze, by ukończyli studia z rówieśnikami, którzy rozpoczęli je w pierwszym semestrze. Wielu młodych ludzi decyduje się na skorzystanie z dodatkowych kursów letnich, których ukończenie zwykle pozwala nadrobić zaległości.

Wszystkie informacje dotyczące terminów i obowiązków związanych z rekrutacją znajdziesz na stronie internetowej uczelni. Jeżeli potrzebujesz pomocy lub porady, zgłoś się do nas – w Australia Study z przyjemnością pomożemy Ci dopasować plan studiów do Twoich oczekiwań.

Jakie wymagania musisz spełnić, by móc wziąć udział w rekrutacji na studia?

Niezależnie od tego, na jaki kierunek studiów aplikujesz, koniecznie zapoznaj się z wymaganiami wybranej uczelni. Większość  informacji znajdziesz na stronie internetowej placówki. Aby studiować na austarlijskim uniwersytecie będziesz potrzebować między innymi poszczególne dokumenty:

– wiza studencka

– świadectwo maturalne przetłumaczone na język angielski 

– dokument potwierdzający znajomość języka angielskiego (niektóre uczelnie oferują bezpłatny test z języka angielskiego)

– dodatkowe dokumenty (w zależności od kierunku mogą być wymagane dodatkowe dokumenty) 

Studia w Australii – czy warto?

Australia wyznaczyła wyjątkowo wysokie standardy dla światowej edukacji. Kwalifikacje zdobyte na uniwersytetach w tym kraju są uznawane na całym świecie. Studiowanie w Australii nie tylko zwiększa perspektywy zawodowe, ale także daje możliwość nawiązania kontaktów z globalnymi pracodawcami. Nie można też zapomnieć o tym, że Australia przyciąga studentów nie tylko wysokim poziomem nauczania, ale także stylem życia, wielokulturowym środowiskiem i spektakularnymi cudami natury. Chcesz studiować w Australii? W takim razie skontaktuj się z nami – chętnie pomożemy Ci z załatwieniem niezbędnych formalności!