Kultura
Życie codzienne

Lato w Australii – 10 sprawdzonych pomysłów na spędzenie wolnego czasu!

25 marca, 2018 •• Wojtek ••

Pierwsze skojarzenia na myśl o Australii? Oczywiście woda. Dla większości to właśnie ona jest wyznacznikiem wszelkich atrakcji. Na piedestale surfing, a za nim cała masa innych wodnych rozrywek. Wychodząc naprzeciw stereotypom, przygotowaliśmy dla Was listę, w której nie znajdziecie popularnych form spędzania wolnego czasu. W zamian mamy takie, które będą przyczyną niezapomnianych wrażeń!

1. Skok ze spadochronu na Golden Coast

„Tylko” 4 tysiące metrów nad ziemią. Czy warto? Oczywiście! Skok ze spadochronu nad Golden Coast to nie tylko zastrzyk adrenaliny. To przede wszystkim niezwykłe widoki, które już na zawsze zostaną w pamięci. Skok w towarzystwie doświadczonego instruktora to gwarancja bezpieczeństwa i miękkiego lądowania na piaszczystej linii brzegowej.

2. Wspinaczka na wyjątkowe punkty widokowe

Zapierający dech w piersiach widok na Sydney, który jest na wyciągnięcie ręki. Tak! W 1998 roku otwarto dla turystów Sydney Harbour Bridge. Do tej pory już niemal kilka milionów osób skorzystało z tej niezwykłej oferty, ale nie ma się co dziwić. Wspinaczka na most zapewnia spektakularny widok na panoramę miasta.

3. Nurkowanie z rekinami

Rozrywka dla odważnych? Nie do końca. Znajdująca się przy zachodnim wybrzeżu Australii Rafa Ningaloo, jest znana z obecności rekinów wielorybich. Być może określenie „rekin” nie wywołuje najprzyjemniejszych emocji, jednak ten gatunek jest zupełnie niegroźny. Olbrzymie zwierzęta nie stanowią niebezpieczeństwa dla człowieka, dlatego warto pokonać wszelkie obawy i wskoczyć do wody!

4. Pływanie z delfinami

Gdy jednak mimo wszystko nurkowanie z „rekinami” nie brzmi zachęcająco, to opcja z delfinami na pewno już tak. Te przyjazne stworzenia od lat cieszą się ogromną popularnością i stanowią punkt kulminacyjny wielu wycieczek. Pływanie z delfinami to czysta przyjemność – piękna woda, słońce i niezwykłe ssaki na wyciągnięcie ręki. Czy można chcieć czegoś więcej?

5. Jazda konna

Jazda konna wzdłuż plaży. Brzmi jak w bajce, tymczasem tak wygląda rzeczywistość w Australii. Na tym jednak nie koniec. Poza piaszczystą linią brzegową, równie interesujące trasy znajdują się w głębi lądu. Niezwykła przyroda i egzotyczne zwierzęta to tylko jedne z wielu atutów.

6. Noc z Zoo w Sydney

To najprawdopodobniej jedna z najprzyjemniejszych atrakcji Sydney. Noc w Taronga Zoo to gwarancja niepowtarzalnych wrażeń. Rozłożone na terenie zoo namioty klimatem przypominają safari, a wrażenie odosobnienia potęgują obecne wokół zwierzęta. Krótko mówiąc – jedyna w swoim rodzaju atrakcja, której nie da się znaleźć nigdzie indziej.

7.Atrakcje wielkiego miasta

Koncerty, kluby, puby i ukryte bary. Największe australijskie metropolie to prawdziwy raj dla amatorów wielkomiejskich rozrywek. Co chwila organizowane są również liczne eventy dostępne dla wszystkich np.: White Night czyli interaktywny pokaz instalacji świetlnych w Melbourne. Podczas 12- sto godzinnej imprezy miasto całkowicie zmienia swoje oblicze.

8.Outback pełen przygód

Outback powinien stanowić punkt numer jeden. Pominięcie go na swojej liście to pozbawienie się możliwości poznania prawdziwego charakteru Australii. Droga po nieznanym, pełna niespodzianek i dreszczyku emocji to propozycja dla żądnych przygód. Ktoś chętny?

9.Raj dla prawdziwych foodies

Co tu dużo mówić. Australia to od niedawna prawdziwy raj na mapie foodies. Wielokulturowość sprawiła, że obecna tu kuchnia to prawdziwa mieszanka wybuchowa. Amatorzy wszelkich smaków znajdą coś dla siebie. Atrakcją jest nie tylko jedzenie, ale i wyjątkowe miejsca, w których można je znaleźć. Restauracje z widokiem na panoramę miasta, ukryte w starych magazynach bary oraz słynne food markety.

10.Atrakcje dla amatorów spokojnych wrażeń

Nie każdy marzy o nurkowaniu, wspinaczkach czy skokach ze spadochronu. Dla wszystkich tych, którzy wolą pozostać na ziemi, Australia oferuje rzeszę rozrywek. Poza standardowymi atrakcjami wielkiego miasta, warto na chwilę usiąść na Cockatoo Island. Niezwykły widok na zachodzące w promieniach słońca Sydney to idealne miejsce na romantyczny wieczór.

Australia to nieograniczony wybór rozrywek, pytanie tylko: którą wybierasz?