Edukacja

Studia licencjackie w Australii – dlaczego warto się na nie zdecydować?

2 stycznia, 2024 •• Adrianna ••

Ukończyłeś szkołę średnią i nie wiesz, co dalej? Coraz więcej absolwentów decyduje się na rozpoczęcie studiów poza granicami Polski. Współczesny rynek edukacyjny oferuje mnóstwo możliwości. Jedną z najciekawszych studenckich destynacji jest zdecydowanie Australia. Okazuje się, że studia licencjackie w tym kraju nieco różnią się od programów realizowanych w Polsce. Jak się na nie dostać? Dlaczego warto? Odpowiadamy na te pytania w poniższym artykule!

Studia licencjackie w Australii – co warto o nich wiedzieć?

Chyba nikogo nie musimy przekonywać co do tego, jak wiele możliwości daje ukończenie australijskiej uczelni. Tamtejsze placówki edukacyjne są rozpoznawane na całym świecie i od lat zajmują czołowe miejsca w rankingach. Uniwersytety w Australii oferują studia na kilku poziomach. Pierwszym stopniem, jaki można uzyskać, jest licencjat.

Studia licencjackie w Australii to opcja skierowana do osób, które zaczynają naukę na uczelni wyższej. Trwają, w zależności od wybranego kierunku, 3-4 lata. Ukończenie ich daje Ci możliwość podjęcia pracy lub kontynuowania nauki. Co ciekawe, w trakcie trwania studiów możesz legalnie pracować. Uzyskanie tytułu “Bachelor” następuje po zaliczeniu wszystkich przedmiotów. W przeciwieństwie do polskich uczelni, australijskie placówki nie wymagają pisania pracy licencjackiej. By zdobyć tytuł, nie musisz też zdawać egzaminu końcowego.

Jakie wymagania musisz spełnić, by dostać się na studia licencjackie?

Studia licencjackie w Australii to rozwiązanie dla osób, które ukończyły szkołę średnią lub podjęły naukę na wyższej uczelni w Polsce. Jeśli chcesz rozpocząć edukację w Australii, musisz pamiętać o kilku istotnych kwestiach. Zanim zaczniesz kompletować dokumentację, koniecznie zapoznaj się z wymaganiami wybranej uczelni. Wszystkie ważne dla Ciebie informacje bez problemu znajdziesz na stronie internetowej placówki.

Chcąc wziąć udział w rekrutacji, potrzebujesz takich dokumentów jak:

– świadectwo maturalne przetłumaczone na język angielski i poświadczone notarialnie,

– dokument potwierdzający znajomość języka angielskiego – od kandydatów oczekuje się zdanego egzaminu IELTS na poziomie co najmniej 6.0,

– wiza studencka.

Studia licencjackie w Australii – dlaczego warto?

Ukończenie australijskiej uczelni to niemały prestiż. Uzyskany dyplom jest ceniony na rynku pracy na całym świecie. Kandydaci posiadający dyplom ukończenia australijskiej uczelni mają wyraźną przewagę nad konkurencją podczas rekrutacji. To zasługa wysokiego poziomu nauczania. Kadra akademicka stawia bowiem na samodzielność studenta i przygotowanie go do wykonywania przyszłej pracy oraz do rozwoju kariery. Studia licencjackie w Australii to też okazja do poznania innych kultur. Wiele zawartych wówczas przyjaźni może przetrwać przez długie lata po ukończeniu uczelni. Przebywanie w międzynarodowym środowisku pozwoli Ci też szlifować język angielski.

Mamy nadzieję, że wiesz już, dlaczego opłaca się rozpocząć studia licencjackie w Australii. Przerażają Cię wymagania dotyczące formalności? Bez obaw – jesteśmy tu, aby Ci pomóc. Będziemy towarzyszyć Ci na każdym kroku tej wyjątkowej przygody i pomożemy Ci poradzić sobie z formalnościami!